بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

شرح جلسه اعضای اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی با مسئولین سازمان غذا ودارو

شرح جلسه اعضای اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی با مسئولین سازمان غذا ودارو
جلسه اعضای اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی با رییس سازمان غذا و دارو و مدیر کل اداره مکمل های غذایی در روز سه شنبه  دهم بهمن ماه 96 در ساختمان آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو راس ساعت 14 برگزار شد
در این جلسه دکتر حسن شکوهی،رییس اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی گزارش کاملی از وضعیت مکمل های غذایی و مکمل های ورزشی ارائه کردند.

وی مهمترین چالش های پیش روی واردکنندگان مکمل های غذایی را در شش محور به شرح ذیل دسته بندی کرد:

1.    نحوه تعیین محصولات مشابه
2.    دفاع از محصولات تولید داخل ، به شرط کیفیت، منطقی است
3.    تجمیع سهمیه ها
4.    معضلات پیش روی بالک ها
5.    سامانه ثبت
6.    فروشگاه های سلامت

در ادامه، سایر اعضای اتحادیه به تشریح سایر معضلات این حوزه پرداختند

•    دکتر سوسن، عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی: واردات بالک، یک مرحله گذار از واردات محصول نهایی به تولید داخل است و باید مورد حمایت قرار گیرد.


•    دکتر بهرامی،عضو اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی: محدود شدن قاچاق مکمل های غذایی، نیازمند حمایت های سازمان غذا و دارو از شرکت های رسمی و شناسنامه دار است.


•    خیرآبادی، واردکننده مکمل های ورزشی و عضو اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی با تشریح ضرورت مقابله با فعالیت افراد فاقد شناسنامه، این پرسش را مطرح کرد که: چرا عرضه مکمل های ورزشی قاچاق در مراکز غیر رسمی و زیر پله ای انقدر رونق دارد؟ریشه آن چیست؟


•    توحیدی، واردکننده مکمل های ورزشی و عضو اتحادیه با تاکید بر ضرورت تسهیل صدور مجوزها اظهار داشت: زمانبندی صدور مجوز واردات، مشخص نیست

•    دکترحمیدرضابهشتی،عضو سابق هیات مدیره اتحادیه: برای سوق دادن شرکت ها به سمت تولید، باید از الگوهای جهانی استفاده کرد. ضمن اینکه باید تلاش کرد که با مشوق ها، برندهای جهانی را به تولید در داخل کشور ترغیب کنید

•    یافتیان، واردکننده مکمل های ویتابیوتیکس و از اعضای اتحادیه در حاشیه جلسه: لزوم راه اندازی فروشگاه سلامت محور به عنوان یک ابزار شفاف سازی عرصه و تقاضای مکمل های غذایی


•    ملک عراقی، عضو اتحادیه واردکنندگان مکملهای غذایی: راه اندازی هلث شاپ ها میتواند قاچاق را محدود کنددر ادامه جلسه ، دکتر اصغری، رییس سازمان غذاو دارو اظهار داشت:

تلاش می کنیم تا اتحادیه تقویت شود.

از مدیر کل محترم اداره مکمل ها میخواهم که با همکاری اتحادیه، مکانیزمی ایجاد شود که همه فعالان این حوزه، الزام قانونی داشته باشند که عضو اتحادیه شوند.

ترویج داروهای گیاهی و مکملهای غذایی منجر به کاهش هزینه های درمانی میشوددکتر چراغعلی هم در ادامه اظهار داشت:

در مورد بحث هلث شاپ، نیاز است که همه ذینفعان دور هم جمع شوند و موضوع را در کنار هم بررسی کنند. لذا اتحادیه در این خصوص پیش قدم شود و مراتب تشکیل این جلسه را دنبال کند.


با کسانی که قصد دارند واردات بالک را به مرحله تولید برساند، همراهی می کنیم

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد