بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کلسیترا سوپرابیون

ترکیبات اصلی قرص کلسیم سوپرابیون/کلسیترا:

این محصول، یک ترکیب ایده آل باری تامین کلسیم، ویتامین D3، منیزیوم، روی، مس، منگنز است

کلسیم یک عنصر معدنی ضروری است که علاوه بر نقش عمده در ساختار استخوان‏ و دندان،‏ در انقباض عضلانی، هدایت عصبی، ضربان قلب، انعقاد خون، ترشح غدد، تولید انرژی و تنظیم عملکرد ایمنی به همراه دیگر موارد ایفای نقش می‌کند.بنابراین کمبود کلسیم در بدن، عوارض و عواقب متعددی را به دنبال دارد

کلسیم به طور عمده در استخوان‏ها و دندانها به شکل ترکیب کلسیم فسفات هیدروکسی وجود دارد.

فراورده‏ های لبنی دارای بیشترین چگالی کلسیم می‌باشد. سایر غذاهای غنی از کلسیم شامل سبزیجات خانواده کلم، بروکلی و کلم برگ، خردل و همچنین توفو و ساردین به همراه استخوان، می‌باشد.

عدم دریافت کافی کلسیم منجر به پوکی استخوان می‌شود.

مکمل‏های کلسیم در افراد دچار‏هایپرکلسمی منع مصرف دارد. شرایطی که باعث ‏هایپرکلسمی می‌شود شامل سارکوئیدوز،‏ هایپر‏پاراتیروئیدی،‏ هایپر‏ویتامینوز D و سرطان می‌باشد.

مکمل کلسیم در افراد دارای حساسیت به هر جز مکمل‌های حاوی کلسیم منع مصرف دارد.

مصرف مکمل کلسیم بدون غذا، ممکن است خطر ایجاد سنگ‏های کلیوی را در زنان و احتمالا در مردان افزایش دهد. دریافت مکمل کلسیم بدون غذا، شانس اثرات مفیدی را که ممکن است کلسیم در اتصال با اگزالات در روده داشته باشد را محدود می‌نماید. بنابراین، بهتر است که مکمل کلسیم همراه غذا مصرف شود.

افراد دچار آکلروهیدری باید مکمل‌های کربنات کلسیم را با غذا دریافت کنند.

چند مطلب خواندنی راجع به مکمل های کلسیم / بررسی عوارض و فواید آنها

1- مصرف مکمل کلسیم برای افراد مستعد به ایجاد سنگهای کلیوی حاوی کلسیم توصیه نمی‌شود. در مطالعه ای توسط محققان امریکایی انجام شد، خطر ابتلا به سنگ کلیه در زنانی که در سنین پس از یائسگی بودند ارزیابی شده و ارتباط آن با مصرف مکمل های کلسیم بررسی شد. ادامه این مقاله را اینجا مطالعه کنید


2- یک مطالعه جدید، به محققان نشان داده است که کلسیم علاوه بر مزایایی که قبلا مورد توجه قرار گرفته بود، می تواند همچنین در حافظه، یادگیری و قدرت شناختی افراد هم موثر باشد. برای مطالعه ادامه این مقاله اینجا کلیک کنید.

3-تاثیر سطح کلسیم و ویتامین D بر پروفایل هورمونی در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک:در مطالعه ای که اخیرا توسط محققان هندی انجام شد، بررسی کاملی بر روی پروفایل هورمونی گنادوتروپین و سطوح کلسیم و ویتامین D در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک انجام شد. برای مطالعه ادامه این تحقیق اینجا کلیک کنید

4- مکمل غذایی کلسیم: استخوان ساز نوجوانان:موسسه ملی بهداشت از مصرف مکمل ها برای نوجوانان پشتیبانی می نماید، مخصوصا نوجوانانی که از طریق رژیم غذایی شان کلسیم کافی کسب نمی نمایند. برای جذب بهینه، هر بار بیش از پانصد میلی گرم (500mg) نباید مصرف شود. برای ادامه این مطلب، اینجا کلیک کنید


برند

سوپرابیون
نام محصول: کلسیترا سوپرابیون
Calcitra Suprabion
برند:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
سوپرابیون
SUPRABION
دسته بندی از لحاظ عملکرد: مکمل های مفاصل و استخوان
کشور تولید کننده: سوئیس
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
اکسون فارمد ایرانیان
تلفن شرکت: 86035358 -021
وب سایت شرکت تامین کننده: www.suprabion.com
تعداد در هر بسته: 30 عدد
شکل دارویی: قرص
کلسیترا سوپرابیون

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code
عرفان پوستی
ایا قرص کلسیترا برای افزایش قد مفید است ؟
نماینده شرکت اکسون فارمد/ بهار سبحانی/داروساز در سنین رشد برای رشد استخوانها و افزایش قد نیاز به مصرف زینک، کلسیم، منیزیم و ویتامین د هست، کلسیترا هم تمامی این مواد مغذی را دارد و میتواند برای رشد استخوان بسیار مفید باشد ولی برای افزایش قد نیاز به میزان مصرف بیشتری از این مواد بویژه زینک است.
پرویز
کلسیترا سوپرابیون به صورت شربت نیز موجود هست؟
نماینده شرکت اکسون فارمد/ بهار سبحانی/داروساز تنها بصورت قرص موجود می باشد.
ظهیری
کلسیترا سوپرابیون را می توانیم به هنگام مصرف غذا استفاده کنیم یا اینکه مصرف ان ملاحظات خاصی دارد
نماینده شرکت اکسون فارمد/ بهار سبحانی/داروساز بهتر است بلافاصله پس از وعده غذایی مصرف نشود و حداقل یک ساعت فاصله داشته باشد.
گرمسار
کلسیترا سوپرابیون برای پوکی استخوان هم مفید است یا اینکه فقط به عنوان پیشگگیری کننده است
نماینده شرکت اکسون فارمد/بهار سبحانی/داروساز کلسیترا بدلیل داشتن عناصر و ویتامین های ضروری برای ساخت استخوان هم در جهت پیشگیری و هم رفع پوکی استخوان کارایی دارد.
دراابی
کلسیترا سوپرابیون، ممکن است رای کسانی که مستعد سنگ کلیه هستند مضر باشد؟
نماینده شرکت اکسون فارمد/بهار سبحانی/داروساز خیر. کلسیم موجود در کلسیترا به دلیل اینکه از نوع سیترات می باشد خود مانع تشکیل سنگ کلیه می شود.