بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

پلیوم کلمار

پلیوم یک داروی گیاهی موثر در بهبود کلیه بیماری های های تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا، سینوزیت، رینیت، فارنژیت و لارنژیت می باشد که با مصرف آن می توان از منافع بسیاری بهره مند شد.

پلیوم چیست ؟

در طول قرن ها طبیبان آفریقایی از جوشانده گیاهی به نام " UMCKALOBA" برای بهبود علایم عفونتهای تنفسی مختلف از جمله سل استفاده می نمودند تا اینکه در سال 1879، فردی به نام " استیونس " که مبتلا به سل ریوی بوده است، بنا به تشخیص پزشک خود جهت درمان بیماری خود به آفریقای جنوبی سفر می نماید.

نتیجه این سفر بهبودی کامل آقای " استیونس " پس از گذشت 4 ماه از درمان با داروی گیاهی به نام " پلارگونیوم سیدوییدز " می شود. آقای " استیونس " در سفر بازگشت از آفریقای جنوبی، این گیاه را با خود به انگلستان وارد می نماید که از آن زمان به نام " داروی استیونس " در دنیا ملقب می شود.

" داروی استیونس " در ریشه گیاه " پلارگونیوم سیدوییدز " بوده است که در حال حاضر کمپانی های معتبر دنیا مانند Schwabe سوییس استخراج و به فرم های مختلف دارویی تولید می شود.

کمپانی Kolmar کره ، عصاره این گیاه را براساس روش های پیچیده و خاصی استخراج نموده که به نام پلیوم ثبت نموده و به بازار های جهانی عرضه نموده است.

نحوه عملکرد پلیوم :

نحوه عملکرد پلیوم در بهبود بیماری های تنفسی مطابق با مکانیسم پنچ گانه زیر صورت می پذیرد :

1- خاصیت افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن : پلیوم با افزایش تولید اینترفرون ها و افزایش فاگوسیتوز ماکروفاژها، منجر به مهار پیشرفت بیماری در بدن می شود.

2- خاصیت ضد ویروسی : 95 – 80 درصد بیماری های تنفسی منشا ویروسی دارند که باتوجه به خاصیت ضد ویروسی بودن پلیوم منجر به رفع و بهبود بیماری می گردد.

3- خاصیت ضد باکتریایی : پلیوم نه تنها مانع چسبندگی باکتری های بیماری زا به سلولهای زنده مخاط دستگاه تنفسی می شود بلکه منجر به افزایش چسبندگی باکتری های بیماری زا به سلولهای مرده مخاط دستگاه تنفسی می گردد که همین امر منجر به پیشگیری از تجمع باکتری های بیماری زا در بدن می شود.

4- خاصیت موکولیتیک : پلیوم منجر به افزایش حرکت مژک های سیستم تنفسی می شود که در نتیجه حرکت این مژک ها، نقل و انتقال عوامل پاتوژن ( باکتری، ویروس، آلرژن ها) به خارج دستگاه تنفسی بهبود می یابد.

علاوه بر این پلیوم باعث رقیق شدن مخاط سیستم تنفسی در زمان بیماری می شود که در نتیجه آن از تجمع باکتری ها و ویروس ها جلوگیری می نماید.

5- کاهش تظاهرات و علایم بیماری : پلیوم منجر به کاهش علایم بیماری مانند گلودرد، سرفه، احتقان وآبریزش بینی، تنگی نفس، ضعف و... در افراد مبتلا به بیماری های تنفسی می گردد.

کاربرد پلیوم :

پلیوم یک داروی گیاهی موثر در بهبود کلیه بیماری های های تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا، سینوزیت، رینیت، فارنژیت و لارنژیت می باشد که با مصرف آن می توان از منافع بسیاری بهره مند شد.

منافع کلیدی پلیوم : 1

- بهبود کلیه بیماری های تنفسی فوقانی ( با علایم گلودرد، احتقان و آبریزش بینی، سرفه و...)

2- افزایش سرعت بهبود بیماری های تنفسی فوقانی ( در حداقل زمان ممکن)

3- افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلای مجدد به بیماری های تنفسی

4- کاهش هزینه های درمان به علت کاهش ابتلا به بیماری های تنفسی

5- پیشگیری از ایجاد مقاومت باکتریایی

6- پیشگیری از مصرف آنتی بیوتیک در موارد غیرضروری

7- افزایش سطح کیفی زندگی

8- دارای کیفیت و تاثیرگذاری بالا

9- دارای طعم بسیارخوشمزه توت فرنگی

میزان مصرف پلیوم : روزی سه بار قبل از غذا پلیوم کمتر از 6 سال:1.5 تا 3 سی سی 6 تا 12 سال : 5 سی سی بیش از 12 سال : 5 تا 10 سی سی

بارداری و شیردهی : مصرف در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک انجام شود. شرایط نگهداری پلیوم : پلیوم را در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و دسترس کودکان نگهداری کنید.

ترکیبات اصلی:عصاره ریشه گیاه پلارگونیوم سیدوییدز

برند

کلمار
نام محصول: پلیوم کلمار
Peliom Kolmar
برند:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
کلمار
kolmar
دسته بندی از لحاظ عملکرد: داروهای گیاهی سایر
کشور تولید کننده: کره جنوبی
شرکت تامین کننده:
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید
بهشاد دارو
تلفن شرکت: 021-88930382
وب سایت شرکت تامین کننده: behshadpharma.ir
سایر ترکیبات: عصاره ریشه گیاه پلارگونیوم سیدوییدز
شکل دارویی: شربت
مینا فراهی
با سرماخوردگی رفتم پیش دکتر، برام پلیوم نوشت. نمی شناختم پلیوم رو ولی بعد از 3 روز کاملا ابریزش بینی و گلودردم رو خوب کرد. بقیه شربتهایی که استفاده کرده بودم فقط برای سرفه بود ولی شربت پلیوم عالی بود.
جواد
پلیوم عالی است
مریم-ج
وقتی پلیوم را با دیگر دارهایی که تا الان برای گلو درد مصرف کرده بودم، فقط یاد پروسپان می افتم ولی محصول دیگری را نمی توانم در اون اندازه ها ببینم که باهاش مقایسه کنم ش
رمضانی
پلیوم را داروخانه به من پیشنهاد داد و واقعا برای کاهش عوارض سرماخوردگی ام مفید بود

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code
قدیری
سلام لطفا در مورد مکانیزم اثرپلیوم توضیح دهید؟ آیا پیشگیری هم می کند
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه بله محصول پلیوم به علت نقش در تقویت سیستم دفاعی بدن از طریق افزایش فعالیت گلبول های سفید ، افزایش فاگوسیتوز، ممانعت از اتصال باکتری ها به اپتلیال سلول های مجاری تنفسی و تولید ترکیبات محرک ایمنی مانند اینترفرون ها می تواند از بروز عفونت های سیستم تنفسی فوقانی پیشگیری کند.
ثریا
در رابطه با پلیوم، می خواستم بپرسم که آیا می توان از آن برای کودکان زیر شش سال هم استفاده کرد؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه از شربت پلیوم می توانید به میزان 3-1.5 میلی لیتر سه بار در روز برای کودکان 2 تا 6 سال استفاده کنید.
جمالزاده
پلیوم را برای بیمارانی که مشکل قند دارند هم می توان استفاده کرد؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه قرص پلیوم را می توان بدون هیچ نگرانی در افراد دیابتی استفاده کرد. شربت پلیوم دارای میزان اندکی ساکارز می باشد.
پیمانی
پلیوم برای بیماران گوارشی مورد استفاده دارد؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه موارد مصرف قرص و شربت پلیوم کاهش علائم ناشی از عفونت های سیستم تنفسی فوقانی مانند آبریزش بینی، گرفتگی بینی و سینوس ها، گلودرد و سرفه می باشد.
ریحانه کیانی
یا می توان دارو را برای فرزند هفت ماهه ام استفاده کنم؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه اگرچه منع مصرفی برای استفاده از شربت پلیوم برای کودکان زیر دو سال وجود ندارد اما به علت محدود بودن مطالعات ، بهتر است از سن دو سالگی به بعد استفاده شود. میزان مصرف این شربت برای کودکان 2 تا 6 سال 1/5 تا 3 میلی لیتر می باشد.
الناز حسینی
سلام خسته نباشید پسرم من بیماری فاویسم حساسیت به باقلا داره آیا میتونم از شربت گیاهی پلیوم براش برای سرفه و سرماخوردگیش بدم ممنون
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه تاکنون گزارشی از منع مصرف گیاه پلارگونیوم در این بیماری داده نشده است
س از تهران
آیا پلیوم برای عوارض آلودگی هوا هم مفید است؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه از آنجایی که قرص و شربت پلیوم می تواند به رقیق شدن و خروج ترشحات مجاری تنفسی کمک کند می تواند به کاهش علائم تنفسی ناشی از آلودگی هوا هم کمک کند.
ثریا
پلیوم برای زنان باردار بی خطر است؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه مصرف قرص و شربت پلیوم در دوران بارداری و شیردهی تنها با مجوز پزشک مجاز می باشد.
رازی فرد
لطفا بفرمایید که پلیوم را باید چند بار در روز مصرف کنیم؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه میزان مصرف شربت پلیوم کودکان6-2 سال: 3-1.5 میلی لیتر ، سه بار در روز قبل از غذا بین 6-12 سال : 5 میلی لیتر ، سه بار در روز قبل از غذا بالای 12 سال: 10-5 میلی لیتر، سه بار در روز قبل از غذا قرص پلیوم بزرگسالان روزی یک عدد
لاله-ج
پلیوم، آیا بر تعداد و شدت سرفه های ناشی از سرماخوردگی مزمن، اثرگذار است؟
نماینده شرکت بهشاد دارو/نازیلا امین/فوق لیسانس تغذیه بله پلیوم در این موارد موثر است البته می توانید برای درمان بهتر سرفه از قرص جوشان پراسپکت نیز استفاده کنید.