بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارزیابی کمی و کیفی مکمل های جدید مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی

ارزیابی کمی و کیفی مکمل های جدید مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی
استفاده کنندگان از مکمل های جدید و کامل مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی/امگا3 که به آن روغن های ضروری نیز تزریق شده است اعتقاد دارند که این مکمل ها باعث افزایش سطح انرژی، کاهش درد، تقویت ایمنی و بهبود تمرکز ذهنی در انسان می شود.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شد، ارزیابی کمی ای بر روی تاثیرات این مکمل های جدید از طریق بیونشانگرهای سرم و نیز ارزیابی کیفی بر روی کارایی این مکمل ها انجام شد.

در این مطالعه 16 نفر انتخاب شده و مکمل های فوق را به مدت 2 ماه مصرف کردند. نمونه های خونی از این افراد قبل و بعد از این دوره دو ماهه گرفته شده و آنالیز شد.

نتایج بررسی ها نشان داد که مصرف 2 ماهه این مکمل ها تاثیرات مثبتی بر نشانگرهای بیوشیمیایی گذاشته و باعث بهبود سلامتی قلبی عروقی، وضعیت آنتی اکسیدان ها، نشانگرهای التهاب و تنظیم قند خون می شود.

همچنین در بین  16 پارامتر کیفی بررسی شده، مشخص شد که در 12 مورد پیشرفت بسیار مثبتی با مصرف مکمل های فوق ایجاد شده است و در بقیه موارد نیز پیشرفت کم و بیش وجود داشت.

مشارکت کنندگان پس از 12 ماه مصرف مکمل های فوق دارای وضوح ذهنی، انرژی، انگیزه، کنترل، تعادل و شادی بیشتر، و همچنین دچار کمردرد، درد عضلانی، شیوع سرماخوردگی و انفلوانزا، اضطراب، سرخوردگی و سوزش کمتر شدند.

این مشاهدات پیشنهاد می کند که مکمل های جدید و کاملتر مولتی ویتامین/مواد معدنی/گیاهی/اومگا3 مزایای سلامتی وسیعتری برای استفاده کنندگان از آنها در زمان مصرف کوتاه فراهم می کند.

نتایج این مطالعه در ماه آوریل 2017 در مجله The FASEB Journal به چاپ رسید.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Quantitative and qualitative evaluation of a multivitamin mineral herbal essential-oil-infused supplement: a pilot clinical trialمکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد