بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارزیابی آلبومین، روی و ویتامین C در بیماران زخمی جراحی شده

ارزیابی آلبومین، روی و ویتامین C در بیماران زخمی جراحی شده
آلبومین یکی از فراوان ترین پروتئین ها در پلاسمای خون انسان است و نیمی از پروتئین سرم را تشکیل می دهد. یکی از مشکلات تغذیه ای شایع در بیماران زخمی مربوط به اختلالات وابسته به آلبومین است.

روی یا زینک یک عنصر معدنی بسیار حیاتی برای بدن است و علاوه بر نقش های بیولوژیکی ویژه تاثیر زیادی در سلامت عمومی انسان و التیام زخم ها نیز دارد.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان مهم و یک ویتامین محلول در آب که برای بیماران زخمی شده بسیار اهمیت دارد.

در مطالعه ای که به تازگی به چاپ رسید، وضعیت آلبومین سرم، روی و وضعیت ویتامین C در بیماران زخمی جراحی شده که در بیمارستانی در نیجریه بستری بودند ارزیابی شد. با توجه به اهمیت این ریزمغذی ها برای افراد مجروح بسیاری اعتقاد دارند این افراد دارای وضعیت نرمال این عناصر نیستند.

در این مطالعه بررسی هایی بر روی 100 بیمار که در سنین بین 20 تا 40 سالگی بودند انجام شد. همچنین 100 فرد سالم که در همان بازه سنی بودند نیز به عنوان گروه کنترل ارزیابی شدند.

نتایج بدست آمده نشان داد که سطح آلبومین، روی و ویتامین C برای بیماران زخمی در مقایسه با افراد سالم بسیار پایین تر است.

این مشاهده پیشنهاد می کند که افراد مجروح جراحی شده نیاز به مصرف بیشتر عناصر روی، ویتامین C و غذاهای حاوی آلبومین دارند تا بهبود جراحت آنها با سرعت مناسبی انجام شود.

نتایج این تحقیق در سال 2017 در مجله  Medical Science & Healthcare Practice به چاپ رسید.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Evaluation of Albumin, Zinc and Vitamin C in Surgical Wound Patients

Medical Science & Healthcare Practice, Vol 1, No 2 (2017)...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، کمبود ویتامین، ویتامین C، روی، زینک، آلبومین، جراحت، مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، مکمل های ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

اصول استفاده از گیاهان دارویی و مکمل های غذایی برای بیماران دیابتی مشاهده
اصول استفاده از گیاهان دارویی و مکمل های غذایی برای بیماران دیابتی