بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

دکتر دیناروند:باشگاه های ورزشی باید همکاری بیشتری برای مقابله با مکمل های قاچاق داشته باشند

دکتر دیناروند:باشگاه های ورزشی باید همکاری بیشتری برای مقابله با مکمل های قاچاق داشته باشند

دکتر رسول دیناروند در افتتاحیه پنجمین همایش مکمل های غذایی بیان کرد: در سال 92 زمانی که می‌خواستیم پرونده‌های فرآورده‌های مکمل را بازبینی کنیم متوجه شدیم هیچ آمار ثبت‌شده‌ای وجود ندارد .بطوریکه  نمی‌دانستیم چه تعداد مکمل، ثبت شده و مجوز دارد. همکاران ما مجبور شدند از صفر شروع کنند. در همین راستا طی چهار سال توانستیم 3 هزار فرآورده مکمل را ثبت کنیم.


وی ادامه داد: خوشبختانه بازار مکمل‌ها رشد نسبتا مناسبی داشته است و بدون شک با توجه به شیوه‌های جدید زندگی، مصرف مکمل‌ها یکی از لازمه‌های زندگی امروز است و مردم با نظر متخصصان می‌توانند از مکمل‌ ها در بهبود شرایط جسمانی خود کمک بگیرند. با این حال نگرانی‌هایی  وجود دارد که یکی از مهم‌‌ترین آنها، بحث مصرف مکمل‌ها در باشگاه‌های بدنسازی است که متاسفانه بخش عمده‌ای از این مصرف ناآگاهانه صورت می‌گیرد. اما در مورد حل این معضل، نیازمند یاری همه ارگا‌ن‌ها هستیم.


وی با تاکید بر گستردگی فعالان حوزه مکمل‌ها، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 100 واحد تولیدی و 150 شرکت واردکننده در عرصه مکمل ها فعالیت می کنند. به همین دلیل یکی از عرصه‌های مهمی که باید برای اشتغال مد نظر قرار بگیرد مکمل‌های غذایی و ورزشی است. متاسفانه برخی عقیده دارند که مصرف مکمل‌ها هیچ کاربردی ندارند.این درحالیست که 15 درصد جمعیت کشور مبتلا به چاقی و بیش از 50 درصد جمعیت اضافه وزن دارند و با توجه به توصیه پزشکان، مصرف مکمل ها برای جبران کمبودها ضرورری است.


دیناروند همچنین با ارایه امار و ارقامی از واردات مکمل ها بیان کرد: سیاست سازمان غذا و دارو از ابتدا ت کنون کنترل واردات بوده و هست. در حال حاضر واردات مکمل ها از 20 میلیون یورو فراتر نرفته و تعادل بین واردات و تولید برقرار است.


رئیس سازمان غذا و دارو در پایان خاطر نشان کرد: ما باید به شیوه‌ای عمل کنیم که به اعتماد مردم خدشه وارد نشود امیدواریم اگر نواقصی در کار ما هست، برطرف شوند. هزاران نفر اشغالشان وابسته به این حوزه است و خوشحالیم که این حوزه در حال رشد است. 

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد