بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط ویتامین C و انواع عفونت ها بویژه سرماخوردگی

ارتباط ویتامین C و انواع عفونت ها بویژه سرماخوردگی
در ابتدایی ترین مطالعاتی که بر روی ویتامین C انجام شده است، محققان بیماری ذات الریه را به کمبود این ویتامین ارتباط داده اند. پس از شناسایی این ویتامین نیز مطالعات زیادی تاثیر این ویتامین بر روی عفونت های گوناگون را مورد بررسی قرار دادند.

تا به حال در مجموع 148 مطالعه بر روی حیوانات انجام شده است که نشان می دهد ویتامین C می تواند از عفونت های ناشی از باکتری ها، ویروس ها، و تک یاخته پیشگیری کرده یا آنها را کم کند.

بیشترین عفونتی که در مورد انسان مورد مطالعه قرار گرفته است و ارتباط آن با ویتامین C بررسی شده است همان سرماخوردگی عمومی است. بر این اساس مشخص شده است که مصرف ویتامین C نمی تواند میانگین شیوع سرماخوردگی ها در میان جمعیت عمومی را کاهش دهد. اما این تحقیقات مشخص کرده اند که مصرف این ویتامین می تواند تعداد سرماخوردگی ها را در افرادی که از لحاظ فیزیکی فعالیت بیشتری دارند را به نصف برساند.

همچنین مشخص شده است مصرف منظم ویتامین C می تواند مدت زمان ابتلا به سرماخوردگی را کم کرده و یک تاثیر بیولوژیکی ایجاد کند. اما هنوز نقش دقیق ویتامین C در درمان سرماخوردگی عمومی نامشخص است.

علاوه بر این مطالعاتی وجود دارند که نشان می دهد دوز مصرفی ویتامین C نیز بر تاثیر این ویتامین بر مدت زمان ابتلا به سرماخوردگی مهم است. بر این اساس، مصرف روزانه 6-8 گرم از ویتامین فوق بهترین تاثیر را داشته است.

تا کنون سه مطالعه انجام شده است که نشان می دهد ویتامین C می تواند از ذات الریه پیشگیری کند. دو مطالعه نیز تاییدکننده مزایایی برای ویتامین C در درمان بیماران ذات الریه بوده اند.

همچنین یک مطالعه نیز نشان دهنده اثرات مثبت ویتامین C در درمان بیماری کزاز بوده است.

این یافته ها هنوز بسیار اندک است و به نظر می رسد تحقیقات بیشتری در مورد ارتباط بین ویتامین C و انواع عفونت ها می تواند انجام شود.

در مقاله ای مروری که در تاریخ 29 مارس 2017 در مجله Nutrients به چاپ رسید، ارتباط بین ویتامین C و انواع عفونت ها بطور کامل مورد بررسی قرار گرفت.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Vitamin C and Infections

Nutrients 2017, 9(4), 339; doi:10.3390/nu9040339, Published: 29 March 2017
...


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد