بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

5 مکمل غذایی و گیاهان دارویی برای کمک به کاهش اضطراب دوران کودکی

5 مکمل غذایی و گیاهان دارویی  برای کمک به کاهش اضطراب دوران کودکی

از میان 8 کودک 1 کودک به اضطراب دوران  کودکی مبتلاء است و اگر اضطراب هیچ آسیبی به کودک وارد نکرده یا کودک را به طور جدی تهدید ننماید می تواند به مرور منجر به کاهش عملکرد مدرسه، مصرف مواد یا سایر نگرانی های بهداشت و سلامت روانی شود، به طور مثال افسردگی.خبر خوب این است که تشخیص صحیح و به موقع به طرق مختلف می تواند از سطح اضطراب دوران کودکی فرزندان بکاهد. روش های تشخیص و درمانی مختلف مثل درمان شناختی رفتاری و اقدامات پزشکی وجود دارد. لازم به ذکر است که مکمل ها یکی از گزینه های درمانی مناسب و جایگزین به شمار می روند. تحقیقات، گزارشات موردی و تجارب بالینی نتایج نویدبخشی را در این زمینه نشان می دهد.مکمل های غذایی و گیاهان دارویی می توانند به طور مطلوب از اضطراب کودکان بکاهند. مکمل ها عبارت اند از: ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی، آمینو  اسید ها. سازندگان مکمل های غذایی به طور دقیق نمی توانند اظهار نمایند که محصولاتشان می تواند این بیماری را به طور کامل درمان کرده یا از آن جلوگیری نماید. آنچه که مهم است آن است که باید مکمل های با کیفیت و مرغوبی را انتخاب کنید که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و برای کودکان شما موثرتر و امن تر می باشد.شما باید پیش از مصرف مکمل غذایی  به پزشک خود مراجعه کرده و در صورت تایید و مشورت پزشک مکمل غذایی مصرف نمایید. کار با کارشناس پزشکی که در زمینه مکمل های غذایی تجربه دارد می تواند برای شما مفید باشد.5 مکمل غذایی و گیاه دارویی مناسب برای کمک به کاهش اضطراب دوران کودکی عبارت اند از:
1 – منیزیم: چند تحقیق بیش از 10 سال بر روی کمبود منیزیم و افزایش اضطراب و نیز کاهش اضطراب پس از مصرف مکمل های منیزیم انجام شده و نتایج مطلوبی را نشان داده است. منیزیم را می توان از مکمل های غذایی و مواد غذایی چون کدو تنبل، آفتابگردان و کتان تهیه  نمود.اگر کودک شما به منیزیم حساسیت داشته یا دچار بیماری کلیوی، قلبی، روده ای یا بیماری های عصبی- عضلانی است، پیش از مصرف مکمل غذایی حتما با پزشک مشورت نمایید.
2- اسید های چرب امگا 3: همانطور که تحقیقات نشان می دهد اسید های چرب امگا 3 فواید زیادی برای بدن و ذهن دارند. چند تحقیق نشان داده است که کمبود امگا 3 با افسردگی، اضطراب و ADHD در ارتباط است.وقتی در حال انتخاب مکمل امگا 3 برای کودک خود هستید اطمینان حاصل نمایید که این مکمل حاوی EPA و DHA  است( ویتامین D به جذب اسید های چرب کمک می نماید). شما  می توانید از طریق مکمل های غذایی و نیز مواد غذایی چون سبزیجات یا ماهی امگا 3 مورد نیاز بدن کودکتان را تامین نمایید.3 – ویتامین ب کمپلکس: طبق تحقیقات انجام شده، کمبود ویتامین ب کمپلکس با مشکلات سیستم عصبی از جمله اضطراب در ارتباط است. هر چند تحقیقات به طور ویژه تمرکزشان را بر روی کودکان معطوف ننموده اند اما به طور کلی نشان داده اند که افزایش ویتامین های B در رژیم غذایی کودک و مصرف مکمل های ویتامین شدیدا به کاهش علائم اضطراب و افسردگی در کودکان کمک می نماید.
شما می توانید از طریق مکمل های غذایی و نیز از طریق مواد غذایی چون گوشت، حبوبات، تخم مرغ، ماهی، سبزیجات، قارچ، آب مرکبات، سویا، شیر، غلات و ... ویتامین B مورد نیاز را تامین نمایید.4- گل ساعتی(سرده): این گل به طور متداول برای تنظیم خواب و کاهش اضطراب به کار می رود. این گیاه از عوارض جانبی کمی برخوردار بوده و برای رفع اضطراب مناسب می باشد، هر چند تحقیقی بر روی تاثیرات آن بر روی کودکان هنوز انجام نشده است. لازم به ذکر است که پیش از مصرف این گیاه برای کودک خود حتما به پزشک مراجعه کرده و در صورت تایید آن را مصرف نمایید.5- اسطوخودوس، بادرنجبویه و بابونه: این سه گیاه دارویی در دراز مدت برای کاهش اضطراب و افسردگی به کار رفته است. البته، بادرنجبویه‌ به طور ویژه از علائم اضطراب بزرگ سالان نیز می کاهد. اسطوخودوس، بادرنجبویه و بابونه، برگ های گیاهی عالی می باشند که کودکان نیز می توانند آن ها را مصرف نمایند( برای کودکان بالای 1 سال). توجه داشته باشید که پیش از مصرف هر گونه گیاه دارویی برای کودک خود نخست با پزشک خود مشورت نمایید.


منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

5 Supplements to Help Childhood Anxiety

By: Jennifer Owens, holistic therapist and wellness expert with Bridge Counseling and Wellness in Louisville, KY

Sammiches & Psych Meds..


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد