بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مولتی ویتامین شناسی: مصرف فلاوانوییدها خطر بیماری قلبی کرونر را کم می کند

مولتی ویتامین شناسی: مصرف فلاوانوییدها خطر بیماری قلبی کرونر را کم می کند
مطالعات نشان دادند مصرف مقادیر بیشتر فلاوانوییدها می تواند نقش محافظت کنندگی به بدن در مقابل بیماری قلبی کرونر ببخشد.

بیماری قلبی کرونر یا بیماری عروق کرونر نوعی بیماری فراگیر قلبی است. این بیماری بخصوص در جوامع پیشرفته و بخصوص در سنین بالا قربانیان زیادی می‌گیرد. در این بیماری سرخرگ‌های تاجی تنگ و باریک می‌شوند (استنوسیس) و عضلات قلب از رسیدن خون و اکسیژن کافی محروم می‌گردند.

در حالت پیشرفته، اگر یک سرخرگ تاجی به علت مسدود شدن آن توسط یک لخته خون، به طور کامل جلوی خون رسانی ‌اش گرفته شود، قسمتی از عضله قلب که دیگر خون به آن نمی‌رسد، خواهد مرد و این به سکته قلبی می ‌انجامد.

فلاوانوییدها ترکیباتی هستند که مهمترین خاصیت آنها ویژگی آنتی اکسیدانی در آنهاست.

مطالعات پیشین در مورد ارتباط بین مصرف فلاوانوییدها و خطر بیماری قلبی کرونر منجر به نتایج متناقضی شده بود. بنابراین، در تحقیق حاضر مروری کامل بر تمام تحقیقات انجام شده در گذشته انجام شد.

در نهایت نتایج موجود در 14 تحقیق که بر روی 7233 نوع از بیماری قلبی کرونر و 452464 فرد مطالعاتی را انجام داده بودند مورد بازبینی قرار گرفت.

بررسی نتایج نشان داد که نسبت بالاترین مصرف فلاونوییدها به کمترین مقدار مصرف آن ارتباط عمیقی با خطر بیماری قلبی کرونر دارد. هم مطالعات انجام شده هم در اروپا و هم در امریکا نشان از کاهش خطر بیماری قلبی کرونر با مصرف فلاوانوییدها داشت.

همچنین مشخص شد این ارتباط با دوز مصرفی فلاوانوییدها نیز یک ارتباط خطی دارد.

نتایج این مطالعه در سال 2015 در مجله Thrombosis Research به چاپ رسید.