بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مولتی ویتامین شناسی: ویتامین D و افسردگی

مولتی ویتامین شناسی: ویتامین D و افسردگی
محققان شواهدی یافتند که نشان می دهد افراد دارای کمبود ویتامین D ممکن است دچار افسردگی شوند. همچنین آنها متوجه شدند مصرف مکمل های ویتامین D توسط افراد افسرده می تواند برای آنها سودمند باشد.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شد، محققان استرالیایی ارتباط بین کمبود ویتامین D یا سطح ناکافی ویتامین D در بدن با ابتلا به افسردگی را مورد ارزیابی قرار دادند. علاوه بر این، آنها تاثیر مصرف مکمل های ویتامین D در درمان افسردگی را نیز بررسی کردند.

مطالعه آنها یک کار تحقیقاتی مروری بود و آنها اکثر مطالعات جدید (پس از سال 2011) انجام شده در این زمینه را مورد بازبینی و بررسی قرار دادند.

پس بررسی مطالعات، آنها یافتند که به نظر می رسد مطالعات تجربی شواهدی که حاکی از ارتباط بین سطح ناکافی ویتامین D و افسردگی است را نشان می دهد. همچنین آنها شواهد امیدبخشی در مورد تاثیر مثبت مکمل های ویتامین D بر بیمارن افسرده بالینی که کمبود ویتامین D داشتند یافتند.

با وجود اینکه این یافته ها بسیار ارزشمند است اما به نظر می رسد تحقیقات بیشتر و متمرکزتر در این زمینه بویژه مطالعات تجربی بیشتر لازم است تا اثرگذاری مصرف ویتامین D بر افسردگی بطور قطعی مشخص شود.

نتایج این تحقیق در 15 ژانویه 2017 در مجله Journal of Affective Disorders به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Vitamin D and depression

Journal of Affective Disorders, January 15, 2017Volume 208, Pages 56–61...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین،
ویتامین D، کمبود ویتامین D، افسردگی، درمان افسردگی، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد