بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کمبود ویتامینD و مشکلات زانو


دکتر محمد رازی در نشست خبری چهارمین کنگره بین المللی جراحی زانو افزود: این کنگره به صورت جامع به مشکلات زانو، پروتز، آسیب های ورزشی وحوادث ترافیکی که منجر به آسیب زانو می شود می پردازد.

وی گفت: زحمات بسیاری توسط بیش از150 جراح زانو به منظور برگزاری هرچه تمام تر این کنگره از پارسال تاکنون کشیده شده است و  این کنگره میزبان 19 سخنران بین المللی از کشورهای مطرح دنیا در عرصه پزشکی خواهد بود.

دکتر رازی گفت: برجام تاثیر بسزایی در پیشبرد کارهای کنگره امسال داشت زیرا مهمانان خارجی منتظر نتایج برجام برای حضور در ایران بودند اما شروطی که کشور آمریکا برای صدور روادید برای جراحان میهمان ایران گذاشت موجب شد جمع کثیری از میهمانان خارجی از حضور در این کنگره منصرف شوند.

رئیس انجمن جراحان زانو افزود: جراحی زانو در کشور ما با موفقیت های زیادی همراه بوده و پیشرفت ما در این حوزه ما را در بین کشورهای سرآمد جهان قرار داده است اما به علت دسترسی نداشتن به رسانه های جهان و موفق نبودن در چاپ مقالات در نشریات بین المللی بازتاب فعالیت جراحان زانو ایرانی در سطح جهان خوب نبوده است.

دکتر رازی گفت: ما در پزشکی زانو و پزشکی ورزشی نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم و همه مشکلات زانو شامل آسیب های حاد به مفصل و آسیب های مزمن آن در کشور قابل درمان است.

وی اظهار داشت: کمبود ویتامین D در ایرانیان موجب تشدید مشکلات زانو و خارج از فرم شدن مفصل آن می شود،همچنین سبک زندگی، کم تحرکی و چاقی مشکلات زانو را در کشور تشدید کرده است.

دکتر رازی با بیان اینکه اگرچه تعویض مفصل زانو از سن70 سالگی به بعد در جهان انجام می شود، افزود: متاسفانه در کشور ما این موضوع به سن 40 سالگی هم رسیده است.

وی درخصوص آسیب های ترافیکی و مشکلات زانو گفت: متاسفانه در کشور ما جامعه ارتوپدی در تصمیم گیری های ترافیک جاده ای دخیل نیستند در حالی که بیشترین آسیب های جسمی در این حوادث ارتوپدی است و باید متخصصین ارتوپدی در این تصمیم گیری ها حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران 

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد