بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

میلیون ها انسان مبتلا به سندرم متابولیکی نیاز به ویتامین E بیشتری دارن

میلیون ها انسان مبتلا به سندرم متابولیکی نیاز به ویتامین E بیشتری دارن

جدیدترین تحقیقات نشان می دهند افرادی که سندرم های متابولیکی دارند به مقدار بسیار بیشتری از ویتامین E نیاز دارند. این یافته یک نگرانی عمومی بسیار جدی برای سلامتی در دنیاست چرا که میلیون ها فرد دارای چنین شرایطی هستند که اغلب به چاقی ارتباط دارد.

ویتامین E از ویتامین هایی است که به سختی می توان آن را از رژیم غذایی تامین کرد. این ویتامین یک آنتی اکسیدان بوده و برای محافظت از سلول ها بسیار ضروری است. این ویتامین همچنین در بیان ژن و عملکرد ایمنی تاثیرگذار بوده، به بهبود زخم ها و نیز آسیب های ناشی از تصلب شریان کمک می کند، برای دید و عملکرد عصبی مهم است و به مقدار قابل توجهی از فاسد شدن چربی جلوگیری می کند.

بررسی های تغذیه ای تخمین می زند که 92 درصد از مردان و 96 درصد از زنان در امریکا برای بدست آوردن ویتامین E مورد نیاز بدن از غذاهای روزانه با شکست مواجه هستند. این ویتامین در سطوح بالا در انواع بادام ها، جوانه گندم، دانه ها و روغن های مختلف و نیز در سطوح خیلی پایین تر دربرخی سبزیجات مثل اسفناج و کلم پیچ یافت می شود.

در مطالعه انجام شده محققان نشان دادند افرادی که سندرم متابولیکی دارند 30 تا 50 درصد بیشتر از افراد سالم نیاز به ویتامین E دارند.

این گروه در مطالعه قبلی خود نیز نشان داده بودند افراد مبتلا به سندرم متابولیکی از فراهمی زیستی کمتری نسبت به ویتامین E برخوردار هستند.
سندرم متابولیکی زمانی در فرد تشخیص داده می شود که سه یا بیش از سه شرط از مواردی همچون چاقی شکمی، چربی بالا، فشار خون بالا، وضعیت التهابی پیشرفته، حالت پروترومبوتیک و مقاومت به انسولین و یا به تحمل اختلال گلوکز در فرد مشاهده شود.

بیش از 30 درصد امریکایی ها چاق بوده و بیش از 25 درصد بزرگسالان آنها شاخص های ابتلا به سندرم متابولیکی را دارند.

این مطالعه در موسسه لینوس پائولینگ در دانشگاه ایالت اورگان انجام شد و نتایج آن در ابتدای سال 2017 در مجله The American Journal of Clinical Nutritionبه چاپ رسید.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Metabolic syndrome increases dietary α-tocopherol requirements as assessed using urinary and plasma vitamin E catabolites: a double-blind, crossover clinical trial
 Am J Clin Nutr. 2017 Jan 11. pii: ajcn138495. doi: 10.3945/ajcn.116.138495. [Epub ahead of print]...

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد