بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

اشکال مختلف ویتامین E از افراد سالخورده در برابر اختلالات حافظه محافظت می کند

اشکال مختلف ویتامین E  از افراد سالخورده در برابر اختلالات حافظه محافظت می کند

طبق تحقیق منتشر شده در مقاله علم پیری شناسی تجربی، افراد مسنی که سطوح ویتامین E سرم شان  بالا است نسبت به همسالانشان که سطوح ویتامین E سرم شان کم است کمتر از اختلالات حافظه رنج می برند.

به نظر محققان، اشکال مختلف ویتامین E نقش مهمی در روند کار حافظه ایفا می نماید. تحقیقی به طور مشترک بین دانشگاه فنلاند شرقی، موسسه ملی بهداشت و رفاه فنلاندی، موسسه کارولینسکا و دانشگاه پروجا انجام شد.

تحقیقاتی که به بررسی ارتباط بین ویتامین E و اختلالات حافظه می پردازند معمولا تمرکزشان را بر روی شکلی از ویتامین E به نام آلفا-توکوفرول معطوف کرده اند که در  مکمل های ویتامین E نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه، ویتامین E در  8 نوع مختلف طبیعی، توکوفرول ها و توکوترینول هایی یافت می شود که همه دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند.

تحقیق اخیر منتشر شده متشکل از 140 شخص سالخورده فنلاندی بود که بالای 65 سال سن داشته و در آغاز تحقیق مشکل اختلال حافظه نداشتند. در طول 8 سال پیگیری متداوم مشخص شد که کل سطوح بالای ویتامین E، آلفا توکوفرول، بتا توکوترینول و کل توکوترینول های خاص به نظر از افراد  مسن در برابر اختلالات حافظه محافظت نموده است. به گفته محققان، نتایج نشان داد که ویتامین E نقش مهمی در فرآیند حافظه ایفا نموده است. بنابراین، آزمایش سطوح ویتامین E، معتبرترین روش برای تعیین این مسئله به شمار می رود که آیا آن ها به طور کارآمد بالا می باشند یا خیر.

بخشی از این تحقیق در ارتباط با عوامل خطر ابتلاء به بیماری قلبی-  عروقی، پیری و زوال عقل (CAIDE) بود و اساسا تمرکزش را بر روی ارتباط بین عوامل خطر ابتلاء به بیماری های قلبی- عروقی و اختلالات حافظه معطوف کرده بود.


منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:


Several forms of vitamin E protect against memory disorders, study says published in January 7, 2014, source: University of Eastern Finland..


Francesca Mangialasche, Alina Solomon, Ingemar Kåreholt, Babak Hooshmand, Roberta Cecchetti, Laura Fratiglioni, Hilkka Soininen, Tiina Laatikainen, Patrizia Mecocci, Miia Kivipelto. Serum levels of vitamin E forms and risk of cognitive impairment in a Finnish cohort of older adults. Experimental Gerontology, 2013; 48 (12): 1428 DOI: 10.1016/j.exger.2013.09.006

مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد