بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مکمل های غذایی روی (زینک) برای جلوگیری از عفونت گوش میانی

مکمل های غذایی روی (زینک) برای جلوگیری از عفونت گوش میانی
عفونت گوش میانی، شایع است مخصوصا میان کودکان معمولا باعث کم شنوایی و گوش درد موقت می شود (گاهی اوقات دائمی). مکمل روی، ریزمغذی مهمی است که نقش مهمی در عملکرد مطلوب سیستم ایمنی و مقاومت در برابر عفونت ایفا می نماید. روی باید مرتبا مصرف شود، زیرا نمی تواند در بدن ذخیره شود.

برخی افراد مخصوصا کودکان کشورهای فقیر و کشورهایی با درآمد متوسط ممکن است مکمل های روی مورد نیاز خود را به تنهایی از مواد غذایی کسب ننمایند. محققان نقش بالقوه مکمل های روی در جلوگیری از بیماری های عفونی را بررسی کرده اند. اکنون می خواهیم به این مسئله پی ببریم که آیا مکمل های روی نقش مهمی در جلوگیری از  عفونت های گوش میانی ایفا می نماید یا خیر.

ویژگی های تحقیق:

نویسندگان در طول بررسی و تحقیق مقاله پزشکی منتشر شده در مارس 2014 را جستجو کردند. ما نیز به سراغ  آزمایشاتی رفتیم که عفونت های گوش میانی افراد را با یکدیگر مقایسه کرده و نشان داده است که این افراد به طور تصادفی مکمل های روی دریافت نموده یا هیچ مکملی مصرف نکرده اند. سرانجام، دریافتیم که 10 تحقیق بر روی کودکان انجام شده است. کل تعداد شرکت کنندگان، 6820 نفر بود. هیچ آزمایشی بر روی کشور های فقیر و با کشورهایی با درآمد متوسط صورت نگرفت. 7 آزمایش نیز بر روی کودکان سالم انجام شد. شرکت کنندگان  هم زن و هم مرد بودند.

نتایج:

نتایج آزمایشات هیچ مدرک معتبری را در این خصوص ارائه نداد که مکمل زینک(روی) از وقوع عفونت گوش میانی کودکان سالم کاسته است. اما، در یکی از تحقیقات کوچک انجام شده بر روی کودکان مبتلاء به سوء تغذیه شدید مشخص شد کودکانی که مکمل های روی مصرف نموده اند از سطح  عفونت گوش میانی شان کاسته شده است. تنها عوارض نامطلوب آن، استفراغ بود.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:Zinc supplements for preventing middle ear infections

Published in 29 June 2014..
مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد