بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

توقف آسیب های دیابت با ویتامین C

توقف آسیب های دیابت با ویتامین C

محققان مرکز دیابت هارولد هام در اوکلاهاما راهی برای توقف آسیب های ناشی از دیابت نوع 1 با تلفیق انسولین و یک ویتامین معمولی، که در هر کابینت دارو موجود است، یافتند.

در حالی که هیچ درمانی وقتی که به تنهایی استفاده شد نتایج مطلوبی ایجاد نکرد، تلفیق انسولین با ویتامین C برای کنترل قند خون، آسیب به رگهای خونی ایجاد شده از این بیماری در مبتلایانی که کنترل قند ضعیفی داشتند را متوقف کرد.

مایکل ایهنات داروشناس دانشگاه OU و یکی از بررسی کنندگان اصلی این موضوع گفت: ما تئوری فوق را در مدل های تحقیقاتی مورد آزمایش قرار دادیم، و این نخستین بار است که فردی اثرگذاری یک تئوری را در عمل در این زمینه نشان می دهد.

هدف این مطالعه یافتن راهی برای توقف آسیب به رگهای خونی که در مبتلایان به دیابت اتفاق می افتد بود. این آسیب، که به اختلال عملکرد اندوتلیال معروف است، با بسیاری از فرم های بیماری های قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر، نارسایی مزمن قلب، بیماری عروق محیطی، و نیز نارسایی مزمن کلیه در ارتباط است.

با کاهش یا توقف این آسیب، بیماران مبتلا به دیابت از برخی عوارض دردناک و کشنده این بیماری از جمله بیماری های قلبی، کاهش گردش خون و قطع عضو، بیماری های کلیوی و رتینوپاتی دیابتی، که می تواند منجر به نابینایی شود، خلاص می شوند.
انسولین و بسیاری از داروهای دیگر مدت زیادی است که برای کنترل قند خون استفاده شده است. اما ایهنات، در مطالعه ای قبل از تحقیق حاضر با کمک دانشمندان ایتالیایی و مجارستانی، متوجه شد که سلول ها  دارای یک "حافظه" هستند که آسیب ها را حتی پس از کنترل قند خون ادامه می دهد. با افزایش آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین C ، ایهنات متوجه شد که حافظه سلول پاک شده و عملکرد سلولی بصورت عادی در می آید.

ایهنات اضافه کرد: برای بیماران دیابتی گفتن این موضوع که شما می توانید به سادگی قند خون خود را کنترل کنید کافی نیست. در این روش تلفیق آنتی اکسیدان (ویتامین C) با روش کنترل قند خون مزایای بیشتری برای دیابتی ها ایجاد کرده و عوارض این بیماری را برای آنها کم می کند.

در حالی که در این مطالعه محققان به بیماران دیابتی توصیه می کنند که غذاها و مولتی ویتامین های غنی از آنتی اکسیدان مثل ویتامین C بخورند، آنها نگرانند که این اثرگذاری نیاز به مطالعات بیشتر نیز دارد.
براساس گفته های ایهنات مرحله بعدی تحقیق آنها بررسی این تئوری در مبتلایان به دیابت نوع 2 است.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

عنوان مقاله اصلی:

Long-term glycemic control influences the long-lasting effect of hyperglycemia on endothelial function in type 1 diabetes

Stopping Diabetes Damage With Vitamin C

 Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 2009, 94, 2751
لینک: اینجا کلیک کنید


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد