بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط کمبود روی/زینک با پاسخ سیستم ایمنی بدن

ارتباط کمبود روی/زینک با پاسخ سیستم ایمنی بدن

 یافته های جدید نشان می دهد که روی، به عنوان یک ماده معدنی حیاتی در سلامتی انسان، بر چگونگی پاسخ سیستم ایمنی بدن در مقابل محرک ها تاثیر زیادی دارد.

کمبود روی در بدن می تواند نقش بسیار زیادی در ایجاد بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی، سرطان و دیابت های حاوی التهاب داشته باشد. این بیماری ها اغلب در افراد بزرگسال که در خطر بیشتری نسبت به کمبود روی قرار دارند نمایان می شوند.

پروفسور امیلی هو استاد دانشگاه OSUمتخصص سلامت عمومی و علوم انسانی و مسئول علمی این تحقیق می گوید: زمانی که فردی کمبود روی داشته باشد سلول هایی که کنترل التهاب را برعهده دارند فعالیت و پاسخ متفاوتی ایجاد می کنند که این خود منجر به التهاب بیشتر می شود.

روی یک ریزمغذی ضروری است که برای بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی در بدن از جمله رشد و بهبود، عملکرد عصبی و ایمنی مورد نیاز است. روی بطور طبیعی در غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت یافت می شود.

پروفسور هو می گوید: حدود 12 درصد مردم امریکا روی کافی در وعده غذایی خود مصرف نمی کنند. که 40 درصد این افراد کسانی هستند که 65 سال به بالا دارند.

افراد بزرگسال تمایل کمی به خوردن غذاهای غنی از روی دارند و بدن آنها ظاهرا نمی تواند روی را بخوبی جذب یا استفاده کند و این قضیه آنها را بیشتر از سایر افراد مستعد به کمبود روی می کند.

در این مطالعه، محققان آزمایشاتی برای درک بهتر ارتباط بین کمبود روی و التهاب انجام دادند. آنها آزمایشاتی انجام دادند که نشان داد کمبود روی منجر به افزایش پاسخ التهابی در سلول ها می شود.

این محققان برای اولین بار توانستند نشان دهند که کاهش روی منجر به فعالسازی نامناسب سلول های ایمنی بدن شده و باعث اختلال در نظم سیتوکین IL-6، پروتئینی که تاثیرگذار درالتهاب سلول ها است، می شود.

در مجموع مطالعات این گروه نشان داد که ارتباط بالقوه ای بین کمبود روی و افزایش التهاب بویژه با افزایش سن وجود دارد. نتایج این تحقیق در مجله Molecular Nutrition & Food Researchبه چاپ رسید.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

sciencedaily

..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسیمکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد