بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

عواقب خطرناک کمبود ویتامین دی در دوران بارداری+لیست قرص ویتامین دی

کمبود ویتامین دی در دوران بارداری، می تواند منجر به ایجاد عواقب خطرناکی از جمله موارد زیر شود:

• خطر ابتلاء به عفونت
• پره اکلامپسی
• دیابت بارداری
• محدودیت رشد جنین
• انجام عمل سزارین
• وزن کم نوزاد هنگام تولد


اطلاعات خود را راجع به ویتامین دی کامل تر کنید. ترجمه کتاب پی دی آر نوتریشن می تواند برای کسانی که اطلاعات پایه پزشکی و پیراپزشکی داشته باشند، بسیار مفید باشد. برای مطالعه فصل ویتامین دی اینجا کلیک کنید

برای مطالعه متن لاتین بخش ویتامین دی در کتاب پی دی آر نوتریشن، اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده لیست محصولات حاوی ویتامین دی، اعم از قرص و شربت و کلسیم می توانید اینجا کلیک کنید

 توجه داشته باشید که مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است. 


پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد