بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

پیشنهاداتی برای رفع بی خوابی، کم خوابی، اختلالات خواب

پیشنهاداتی برای رفع بی خوابی، کم خوابی، اختلالات خواب

 بی خوابی ، اختلالات خواب، بدخوابی و کلا موضوعات مرتبط با استراحت و آرامش، یکی از حوزه هایی است که مکمل های غذایی نسبت به آن ورود کرده و دستاوردهایی نیز از خود نشان داده اند.

برخی مطالعات نشان داده که مصرف برخی مواد غذایی ممکن است منجر به بروز بی خوابی در افراد شود. مثلا استفاده از شکلات تلخ، پیش از خواب می تواند بی خوابی را تشدید کند .

همچنین تجربه برخی افرادگواه این است که سس گوجه فرنگی و همچنین استفاده از ادویه جات نظیر فلفل می تواند در ایجاد بی خوابی تاثیر بسزایی داشته باشد.

ضمن اینکه نباید فراموش کنید که کمبود برخی ویتامین ها نظیر ویتامین های گروه ب و همچین کمبود برخی مواد معدنی نظیر منیزیوم و کلسیم می تواند روی سیستم خوا بدن اثرمنفی بگذارد.

برخی شواهد نشان از آن دارد که مصرف کلسیم و منیزیوم حدود یک ساعت پیش از خواب می تواند ارام بخش داشته باشد و افراد را در دستیابی به یک خواب با کیفیت کمک کند.

از میان گیاهات دارویی باید به بابونه،رازیانه و ریشه سنبل الطیب اشاره کرد که  می تواند تاثیری شبیه مصرف دیازپام طبیعی به دنبال داشته باشد

قرص های ملاتونین، یکی از پیشنهادات این صنعت است که البته مصرف آن شرایط خاصی را می طلبد و پزشکان برای دسته ای از اختلالات خواب آن را توصیه می کنند

اگر دچار بی خوابی، بدخوابی یا مشکلات خواب هستند، بهیچ وجه به صلاح شما نیست که سرخود نسبت به استفاده از هرگونه دارو یا مکمل اقدام کنید. ضمن اینکه می تواند مخاطراتی را نیز به دنبال داشته باشد

بهترین گزینه، مشورت با پزشک است.

برای مشاهده لیست مکمل های غذایی مرتبط اینجا کلیک کنید

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد