بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مصرف مکمل های غذایی ممکن است منجر به تشدید احتمال ابتلا به مشکلات و نارسایی های قلبی شود


  گزارشات منتشر شده از سوی موسسه ملی بهداشت امریکاNIH نشان می دهد، در حدود ۴۳ درصد از زنان و مردان امریکایی از مکمل های حاوی کلسیم استفاده می کنند.


این درحالی است که اخیرا مطالعات محققان امریکایی دانشگاه جان هاپکینز بر بیش از ۲۷۰۰ نفر در بازه زمانی ۱۰ ساله نشان می دهد، مصرف کلسیم به شکل مکمل های آن می تواند مشکلات و نارسایی های قلبی را به دنبال داشته باشد. این تحقیق در حالی است که غذاهای حاوی کلسیم بی خطر هستند.

البته محققان معتقدند این تحقیق بدان معنا نیست که مکمل های کلسیم باعث مشکلات قلبی می شوند و تنها خبر از یک احتمال داده اند تا مصرف کنندگان قبل از مصرف چنین مکمل هایی با پزشک معالج خود مشورت کنند.

دکتر ارین میکوس، سرپرست این پروژه می گوید : « بسیاری از امریکایی ها فکر می کنند که برای داشتن استخوان هایی محکم و سالم باید از ویتامین ها، مینرال و همینطور کلسیم ها بخصوص مکمل های کلسیم استفاده کنند در صورتی که تحقیقات اخیر نشان می دهد ، مصرف مکمل های کلسیم می تواند با احتمال آسیب به قلب و سیستم عروقی در ارتباط باشد.»

دکتر جان اندرسون در ادامه می گوید : « محققان از آنجایی به نتایج این تحقیق علاقه مند شدند که تحقیقات پیشین نیز نشان داده بود، مصرف مکمل های کلسیم می تواند با مشکلات کلیوی مرتبط باشد.»

محققان در پایان توصیه می کنند ، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم جایگزین مکمل های کلسیم شوند.

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد