بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مکمل های غذایی حاوی بنتونیت را بشناسیم

بنتونیت معمولا در مکمل‏های غذایی به عنوان منبعی از عناصر معدنی کمیاب استفاده می‌شود. این ماده نوعی clay است که عمده‌ترین ماده تشکیل دهنده آن، یک سیلیکات آلمینیوم هیدراته به نام مونتموریلونیت می‌باشد. اجزای کمتر در بنتونیت شامل کلسیم، منیزیم وآهن است. بنتونیت در نواحی مشخصی از ایالات متحده و کانادا یافت می‌شود. ویومینگ بنتونیت در ویومینگ و داکوتای جنوبی یافت می‌شود وحاوی سدیم می‌باشد و دارای لایه‏های مرکبی از اکسید آلومینیوم و دی اکسید سیلیکون است.

همچنین به نام مونتموریلونیت سدیم نیزشناخته می‌شود. بنتونیت در می‌سی سی پی به عنوان مونتموریلونیت کلسیم شناخته می‌شود.
بنتونیت آب را به خود جذب می‏کند تا سوسپانسیون‏های غلیظ و ژل تشکیل دهد. بنتونیت در آب نامحلول است. به دلیل خاصیت آن در جذب آب، بنتونیت به عنوان یک ملین حجم دهنده استفاده می‌شود و در صنایع دارویی به عنوان یک عامل پایدار کننده و تعلیق کننده وهمچنین عامل جاذب یا روشن کننده استفاده می‌شود.
 اوروشیول‏ها (urushiols) فاکتور‏های اتیولوژیک مسبب درماتیت تماسی ناشی از سم ivy، سم oak و سم sumac می‌باشد. بنتونیت ممکن است به بعضی از سموم از قبیل پاراکوات توسط جذب آنها متصل شود.

منبع: مکمل شناسی به نقل از پی دی آر

.............................

توجه: مصرف مکمل های غذایی باید همراه با آگاهی و شناخت و سواد تغذیه ای باشد. طبیعتا بهترین مسیر در این خصوص، راهنمایی پزشک است و نحوه تهیه مکمل های غذایی صرفا داروخانه می باشد. هشدارها در رابطه با مصرف مکمل های غذایی، خصوصا در رابطه با بیمارانی که دارای بیماری زمینه ای هستند و نیز کودکان و خانم های باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است


 

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد