بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

اندیکاسیون بنفوتیامین/ مکمل های غذایی را بهتر بشناسیم

بنفوتیامین که دردهه‌ی 1960 به عنوان یک آنالوگ و پیش ساز تیامین (ویتامین B1) سنتز شد، گزارش شده است که زیست فراهمی بالاتری ازخود تیامین دارد و بنابراین دارای کارایی بالایی در انواع مختلف کمبود‏ها و اختلالات مرتبط به تیامین می‌باشد.

in vitro مطالعات و داده‏های حیوانی تجربی بررسی از حاصل‌های in vivo و همچنین برخی مطالعات بالینی وجود دارند، که بیان می‌کنند ممکن است بنفوتیامین در برطرف کردن التهاب و دردهای نوروپاتیک و به خصوص در نوروپاتی دیابتی کمک کننده باشد.

همچنین در چند مطالعه درباره احتمال مزایای بنفوتیامین در بیماران همودیالیزی واحتمالا خطر کاهش سرطان در این بیماران، مواردی مشاهده شده است. از سوی دیگر، یک مطالعه‌ی اخیر نحوه‌ی فعالیت بنفوتیامین و آن تاثیر میزان را مورد سوال قرار داده است.

منبع: مکمل شناسی به نقل از پی دی آر

.............................

توجه: مصرف مکمل های غذایی باید همراه با آگاهی و شناخت و سواد تغذیه ای باشد. طبیعتا بهترین مسیر در این خصوص، راهنمایی پزشک است و نحوه تهیه مکمل های غذایی صرفا داروخانه می باشد. هشدارها در رابطه با مصرف مکمل های غذایی، خصوصا در رابطه با بیمارانی که دارای بیماری زمینه ای هستند و نیز کودکان و خانم های باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است


 

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد