بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مکمل شناسی: بی پلن را بهتر بشناسیم


 پروتئین‏ها، کربوهیدرات‏ها و لیپید‏های موجود در بی پلن می‌بایست همانند دیگر مواد مشابه موجود در غذاها هضم، جذب و متابولیزه شوند. با این حال پوسته‌ی دانه گرده به راحتی قابل هضم نیست و فقط درصد کمی از مواد بالا ممکن است توسط بدن تحت فرآیند قرار گیرند.

اندیکاسیون و کاربرد

مطالعات بالینی کافی وجود ندارد که کاربرد مکمل بی پلن را مشخص سازد. مطالعات اندک in vitro و حیوانی پیشنهاد می‌کنند که ممکن است این ماده در برابر اشکالی از آسیب‌های اشعه محافظت کننده باشد، همچنین ممکن است دارای بعضی از اثرات تنظیم کننده ایمنی باشد و یا فوایدی در بارداری داشته ‏باشد.

 موارد منع مصرف

بی پلن در افراد مبتلا به آلرژی به گرده‌ها منع مصرف دارد. همچنین مصرف این ماده در افراد دچار حساسیت به بی پلن ممنوع است. (پروتئین‏های دیگری در بی پلن علاوه بر گرده وجود دارد.)
کودکان، زنان باردار و مادران شیرده می‌بایست از مصرف بی‌پلن اجتناب کنند.

منبع: مکمل شناسی به نقل از پی دی آر

توجه: مصرف مکمل های غذایی باید همراه با آگاهی و شناخت و سواد تغذیه ای باشد. طبیعتا بهترین مسیر در این خصوص، راهنمایی پزشک است و نحوه تهیه مکمل های غذایی صرفا داروخانه می باشد. هشدارها در رابطه با مصرف مکمل های غذایی، خصوصا در رابطه با بیمارانی که دارای بیماری زمینه ای هستند و نیز کودکان و خانم های باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد