بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

باید نظارت دقیقی بر تولید و عرضه مکمل‌های غذایی تحت لیسانس صورت بپذیرد

باید نظارت دقیقی بر تولید و عرضه مکمل‌های غذایی تحت لیسانس صورت بپذیرد
رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس گفت: گاهی شرکت‌ها تنها به صورت کاغذی هستند و از طریق این برندهای خودساخته یکسری اقلام غیرمرغوب را با مواد اولیه بی‌کیفیت در بعضی از مناطق مخصوصاً حوزه‌هایی که معافیت مالیاتی دارند تولید و روانه بازار می‌کنند.

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در ارتباط با شرکت‌های صوری که در آمریکا ثبت می‌شود و پس از آن در ایران به صورت تحت لیسانس اقدام به تولید مکمل‌های غذایی می‌کنند، گفت: تجربه بنده نشان می‌دهد که گاهی این شرکت‌ها تنها به صورت کاغذی هستند و از طریق این برندهای خودساخته یکسری اقلام غیرمرغوب با مواد اولیه بی‌کیفیت را در بعضی از مناطق مخصوصاً حوزه‌هایی که معافیت مالیاتی دارند تولید می‌کنند.

هاشمی افزود: این امر از طرفی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند و از طرفی سلامت مردم را نشانه گرفته است.

وی ادامه داد: مکمل‌های با اصل و نسب و برندهایی که امتحان خود را پس دادند به هیچ وجه نام و نشان خود را اینطور در اختیار کسی قرار ن می‌دهند که بخواهد به صورت غیراستاندارد وبی‌کیفیت اقدام به تولید کند.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس تأکید کرد: در اینجا مسئله مهم بحث نظارت وزارت بهداشت است دولت برای تأمین مکمل‌های غذایی باید هم بر نحوه تولید و هم توزیع  و هم مصرف آن نظارت دقیق داشته باشد.

هاشمی در پایان گفت: باید اطلاع‌رسانی لازم نیز به مردم صورت پذیرد و وزارت بهداشت هم مانع توزیع محصولات بی‌کیفیت و بی‌شناسنامه به چرخه مصرف شود و قطعاً برندهایی که از سیستم درستی تولید شده‌اند در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد.

انتهای پیام/

پیشنهاد خواندنی

چگونه می توانیم بین دریافت تابش نور خورشید با ریسک ابتلا به سرطان پوست توازن ایجاد کنیم؟ مشاهده
چگونه می توانیم بین دریافت تابش نور خورشید با ریسک ابتلا به سرطان پوست توازن ایجاد کنیم؟