بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

13 ماده غذایی برای تقویت سیستم ایمنی (قسمت دوم)

13 ماده غذایی برای تقویت سیستم ایمنی (قسمت دوم)

8-غلات غنی شده اگر اهل گوشت نیستید، بسیاری از حبوبات غنی شده می تواند تمام روی مورد نیاز بدن شما را برای محافظت از سیستم ایمنی تامین کند.

9-میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ شما ممکن است به پوست خود به عنوان بخشی از سیستم ایمنی فکر نکنید. اما این ارگان حیاتی، پوششی حدود 16 فوت مربع برای بدن دارد و به عنوان خط اول دفاعی علیه باکتری ها، ویروس ها و سایر موارد تهدیدکننده عمل می کند.

برای نگهداری و حفظ سلامتی، پوست شما نیاز به ویتامین A دارد. ویتامین A نقش مهمی در تولید بافت همبند، یکی از عناصر کلیدی پوست، دارد. یکی از بهترین راه های دریافت ویتامین A در رژیم غذایی از مواد غذایی حاوی بتا کاروتن، مانند سیب زمینی شیرین، هویج، کدو تنبل و طالبی است.

10-کلم علاوه بر مواد غذایی نارنجی، سبزیهای تیره برگ مانند کلم یک راه عالی برای افزایش مصرف ویتامین A و تقویت عملکرد ایمنی بدن شما هستند.

11-قارچ برای قرن هاست که مردم در سراسر جهان با مصرف قارچ یک سیستم ایمنی سالم داشته اند. محققان اکنون می دانند دلیل این موضوع چیست. مطالعات نشان می دهد که قارچ تولید و فعالیت گلبول های سفید خون را افزایش می دهد و باعث می شود آنها تهاجمی تر شوند. این موضوع مهمی است وقتی که شما عفونت داشته باشید.

12-کفیر در یک مطالعه 80 روزه سوئدی بر روی 181 کارمند کارخانه، کسانی که روزانه یک مکمل Lactobacillus reuteri مصرف می کردند - یک پروبیوتیک خاص که به نظر می رسد باعث تحریک گلبول های سفید خون می شود - 33 درصد کمتر روزهای مبتلا به بیماری را در مقایسه با افراد مصرف کننده دارونما تجربه کرد. امروزه انواع نوشیدنی های کفیر در بازار موجود است.

13-ماهی چرب ماهی قزل آلا، ماهی خال خالی و شاه ماهی غنی از چربی های امگا 3 هستند که باعث کاهش التهاب، افزایش جریان هوا و محافظت از ریه ها از سرماخوردگی و عفونت های تنفسی می شود.

یک مطالعه همچنین نشان داد که این ریزمغذی ممکن است به جلوگیری از انواع مختلف آنفلوانزا کمک کند.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

13 Foods to Boost Your Immune System www.prevention.com, By Amanda MacMillan And Tamara Schryver, RD, Jul 7, 2018. https://www.prevention.com/food-nutrition/healthy-eating/a20503059/power-foods-that-boost-immunity/

مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد