بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند


دکتر محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی :


1.    باید مراقب باشیم سرمایه گذاری ها بر اساس نیاز کشور و آمایش سرزمینی صورت گیرد و بیهوده به سراغ محصولاتی که چندان مورد نیاز نیستند، نرویم. چرا که بسیاری از مکمل های غذایی در کشور به میزان کافی و کیفیت مناسب تولید می شوند و سازمان غذا و دارو باید در این خصوص ملاحظات لازم برای محدودسازی واردات را مد نظر قرار دهد.

2.        در این مسیر نباید اسیر نام های ناشناخته و برندهای فاقد کارخانه شویم و اگر قرار است تولید تحت لیسانس انجام شود، حتما باید به سراغ کارخانجات شناخته شده و معتبر جهانی برویم.

3.    کارخانجات خارجی که قصد تولید تحت لیسانس در ایران دارند، باید اقدام به سرمایه گذاری در کشور کنند و اینکه یک نفر در خارج کشور یک برند ثبت کند و بیاید به صنعتگران، گواهینامه تولید تحت لیسانس عرضه کند، فریب افکار عمومی و صنعت کشور است.

4.      تولید تحت لیسانس باید منجر به ارتقای دانش فنی و ورود تکنولوژی تولید به داخل کشور شود، نه اینکه صرفا به سراغ شرکت های گمنام و فاقد اصالت و بدون کارخانه برویم و بیهوده سرمایه های کشورمان را به جیب برندهای خارجی بریزیم.

5.    ازآنجایی که امکان دقت سازمان غذا و دارو کشورمان بر همه محصولات آمریکایی امکان وجود ندارد، نمی توان توقع داشت که همه محصولاتی که از آمریکا به سمت کشورهای دیگر سرازیر می شود، از استانداردهای مناسب و کیفیت لازم برخوردار باشند و به این جهت ممنوعیت واردات مکمل های غذایی از آمریکا، کاملا منطقی است و حتی تولید تحت لیسانس برندهای آمریکایی هم ارزش لازم را ندارد. و سازمان غذا و دارو باید در رابطه با مکمل هایی که قصد دارند تحت برندهای آمریکایی، در داخل کشور تولید شوند هم دقت نظر و نظارت بیشتری داشته باشد و اصول لازم را مدنظر قرار دهد.

اخبار مرتبط

حمایت از ممنوعیت واردات مکمل ها از آمریکا

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد