بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند

شرایطی که سازمان غذا و دارو باید هنگام اعطای مجوز تولید تحت لیسانس مکمل های غذایی رعایت کند


دکتر محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی :


1.    باید مراقب باشیم سرمایه گذاری ها بر اساس نیاز کشور و آمایش سرزمینی صورت گیرد و بیهوده به سراغ محصولاتی که چندان مورد نیاز نیستند، نرویم. چرا که بسیاری از مکمل های غذایی در کشور به میزان کافی و کیفیت مناسب تولید می شوند و سازمان غذا و دارو باید در این خصوص ملاحظات لازم برای محدودسازی واردات را مد نظر قرار دهد.

2.        در این مسیر نباید اسیر نام های ناشناخته و برندهای فاقد کارخانه شویم و اگر قرار است تولید تحت لیسانس انجام شود، حتما باید به سراغ کارخانجات شناخته شده و معتبر جهانی برویم.

3.    کارخانجات خارجی که قصد تولید تحت لیسانس در ایران دارند، باید اقدام به سرمایه گذاری در کشور کنند و اینکه یک نفر در خارج کشور یک برند ثبت کند و بیاید به صنعتگران، گواهینامه تولید تحت لیسانس عرضه کند، فریب افکار عمومی و صنعت کشور است.

4.      تولید تحت لیسانس باید منجر به ارتقای دانش فنی و ورود تکنولوژی تولید به داخل کشور شود، نه اینکه صرفا به سراغ شرکت های گمنام و فاقد اصالت و بدون کارخانه برویم و بیهوده سرمایه های کشورمان را به جیب برندهای خارجی بریزیم.

5.    ازآنجایی که امکان دقت سازمان غذا و دارو کشورمان بر همه محصولات آمریکایی امکان وجود ندارد، نمی توان توقع داشت که همه محصولاتی که از آمریکا به سمت کشورهای دیگر سرازیر می شود، از استانداردهای مناسب و کیفیت لازم برخوردار باشند و به این جهت ممنوعیت واردات مکمل های غذایی از آمریکا، کاملا منطقی است و حتی تولید تحت لیسانس برندهای آمریکایی هم ارزش لازم را ندارد. و سازمان غذا و دارو باید در رابطه با مکمل هایی که قصد دارند تحت برندهای آمریکایی، در داخل کشور تولید شوند هم دقت نظر و نظارت بیشتری داشته باشد و اصول لازم را مدنظر قرار دهد.

اخبار مرتبط

حمایت از ممنوعیت واردات مکمل ها از آمریکا

پیشنهاد خواندنی

اصول استفاده از گیاهان دارویی و مکمل های غذایی برای بیماران دیابتی مشاهده
اصول استفاده از گیاهان دارویی و مکمل های غذایی برای بیماران دیابتی