بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آلزایمر را با رزیم غذایی سالم و ورزش ضربه فنی کنید

آلزایمر را با رزیم غذایی سالم و ورزش ضربه فنی کنید
مطالعات جدید نشان می‌دهد پروتئین‌های مسبب آلزایمر با رژیم غذایی سالم و ورزش کاهش می‌یابند.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه یوسی‌آل‌ای در آمریکا صورت گرفته است، نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای، فعالیت بدنی منظم و شاخص توده بدنی طبیعی از تجمع ۲ پروتئین بتا آمیلوئید و تاو (tau) که عامل اصلی آلزایمر هستند، در افراد مبتلا به مشکلات خفیف حافظه جلوگیری می‌کند.

در این مطالعه بر رژیم غذایی مدیترانه‌ای تاکید شده است. رژیم مدیترانه‌ای به طور معمول شامل چربی‌های اشباع نشده مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو، غلات سبوس دار، همراه با سبزیجاتی مانند کرفس، اسفناج و هویج است. ماهی نیز اهمیت ویژه‌ای در این رژیم غذایی دارد. در رژیم غذایی مدیترانه‌ای جایی برای گوشت قرمز، غذاهای فرآوری شده و قندهای مصنوعی وجود ندارد.

بیماری پیشرونده آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که باعث اختلال در حافظه، تفکر و رفتار فرد می‌شود. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، آلزایمر در زمان حاضر مهم‌ترین دلیل از کار افتادگی سالمندان در سراسر جهان است. هزینه نگهداری از بیماران مبتلا به آلزایمر در سراسر جهان حدود ۶۰۵ میلیارد دلار است که معادل یک درصد از تولیدات ناخالص داخلی کل جهان است. 

 از هر سه سالمند در سراسر دنیا، یک مورد بر اثر آلزایمر یا دیگر انواع زوال عقل، جان خود را از دست می‌دهد. بررسی‌های محققان مرکز آلزایمر آمریکا نشان می‌دهد که احتمال ابتلای زنان به آلزایمر پس از ۶۰سالگی، ۲برابر سرطان سینه است. در ادامه تحقیقات آمده است که احتمال ابتلای زنان به آلزایمر پس از ۶۰ سالگی یک به ۶ است؛ در حالیکه این رقم در مردان یک به ۱۱ است.

*******************

منبع: سامانه مکمل شناسی به نقل از MNT

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد