بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

تاثیر کمبود آهن و کم خونی ناشی از کمبود آهن بر سلامت زنان: یافته های جدید در مورد مدیریت آن

تاثیر کمبود آهن و کم خونی ناشی از کمبود آهن بر سلامت زنان: یافته های جدید در مورد مدیریت آن

کمبود آهن و کم خونی ناشی از کمبود آهن در میان زنان در طول تمام دوره زندگیشان شایع است. بعضی از زنان بطور ویژه در مقابل کمبود آهن و کم خونی ناشی از فقر آهن آسیب پذیرترند ، از جمله افرادی که خونریزی شدید قاعدگی دارند، زنان باردار و زنانی که در دوره پس از زایمان قرار دارند.

با وجود شیوع بسیار زیاد کمبود آهن و کم خونی ناشی از فقر آهن در میان زنان، هنوز چالش هایی در تشخیص و درمان این اختلالات وجود دارد. بنابراین زنان مبتلا به این اختلالات هنوز از پیامدهای بالینی متعدد و جدی رنج می برند.

محققان همچنان در تلاشند راهکارهای مناسبی برای تشخیص و درمان بهتر کم خونی و فقر آهن در زنان ارائه دهند. آنها همچنان بطور مداوم تاثیر این اختلالات را بر سلامتی و کیفیت زندگی زنان ارزیابی می کنند.

در مطالعه ای که به تازگی بطور مشترک توسط محققانی از کشورهای مختلف انجام شد، تاثیر کمبود آهن و کم خونی ناشی از فقر آهن بر نتایج بالینی و کیفیت زندگی زنان از دوره نوجوانی تا پس از یائسگی ارزیابی شد.

آنها همچنین در مطالعه خود توجه ویژه ای به دستورالعمل ها و تجویزهای جدید برای تشخیص و مدیریت این اختلالات داشتند. بررسی ها تخصصی این محققان منجر به یافته هایی شد.

آنها به این نتیجه رسیدند که کمبود آهن می تواند منجر به عوارض متعددی شود که به شدت بر سلامتی زنان تاثیر می گذارند. این عوارض می تواند تمام جنبه های سلامت فیزیکی و احساسی و همچنین روحیه و تندرستی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

آنها اعتقاد داشتند دستورالعمل های کنونی مورد استفاده توسط متخصصان، برای تشخیص و درمان بهتر زنانی که دچار کمبود آهن یا کم خونی ناشی از کمبود آهن هستند، بویژه آنهایی که خونریزی شدید قاعدگی دارند، زنان باردار و زنانی که در دوره پس از زایمان هستند، باید ارتقا یابد.

آنها همچنین بیان کردند درمان اصلی در این زمینه استفاده از آهن خوراکی یا داخل وریدی است که باید برای درمان کمبود آهن یا کم خونی تجویز شود. آنها پیشنهاد کردند برای حالت های اورژانسی از روش تزریق گلبول های قرمز خونی نیز می توان استفاده کرد. هر کدام از روش های آهن درمانی دارای مزایا و محدودیت هایی است که کارایی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید در جای درست بکار گرفته شوند.

این دستورالعمل ها در تاریخ 18 جولای 2018 در مجله Expert Review of Hematology منتشر شده است.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Impact and management of iron deficiency and iron deficiency anemia in women’s health Expert Review of Hematology, Accepted author version posted online: 18 Jul 2018. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/17474086.2018.1502081

مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد