بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

منیزیم فشار خون را کنترل می کند

مطالعات محققان دانشگاه ایندیانا در آمریکا حاکی از آن است که عنصر معدنی منیزیم قادر به کنترل فشار خون است. این مطالعه با بررسی بیش از دو هزار شرکت‌کننده نشان داد منیزیم یک عنصر اساسی برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی در بدن است. 

 در ادامه آمده است افرادی که روزانه حدود 300 میلی گرم منیزیم مصرف می کنند، فشار خون متناسبی دارند و می‌توانند با همین دوز منیزیم فشار خون را کنترل کنند.

 میزان نیاز بدن به منیزیم بسته به جنس و سن متفاوت است. کودکان 1 تا 8 سال به 80 تا 130 میلی گرم منیزیم در روز نیاز دارند. 240 میلی گرم در روز برای کودکان 9 تا 13 ساله توصیه شده است. پس از 14 سالگی این نیاز بنا به جنسیت متفاوت است. بدن مردان بیشتر از زنان به منیزیم نیاز دارد. 

 به مردان بالای 14 سال توصیه می‌شود که روزانه بین 400 تا 420 میلی گرم منیزیم مصرف کنند؛ درحالی‌که این میزان در زنان بالای 14 سال بین 320 تا 360 میلی گرم است.

 فشار خون عامل اصلی بیماری‌های قلبی- عروقی، کلیوی، سکته مغزی و اختلالات چشمی محسوب می شود. از آنجا که این عارضه بدون هیچ علامت اولیه و هشدار دهنده‌ای است، به آن قاتل خاموش گفته می شود. بیش از 70 میلیون نفر در آمریکا به فشار خون مبتلا هستند. 

 حمله قلبی و سکته مغزی دو مورد از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در سراسر جهان محسوب می‌شوند و فشارخون بالا عاملی برای ابتلا به هر دوی آنهاست؛ بنابراین لزوم کنترل فشار خون یکی از مهمترین دغدغه‌های حوزه بهداشت و سلامت است.

**********

منبع: سامانه مکمل شناسی به نقل از وبسایت سپید انلاین 

بسته های ویژه خبری :

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد