بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول

ایندول – 3 – کربینول یا I3C یک محصول تجزیه گلوکوزینولات گلوکوبراسیزین است که به عنوان ایندول – 3- گلوکوزینولات نیز شناخته می‌شود.

گلوکوزینولات‌ها بتا – تیوگلوکوزید N- هیدروکسی سولفات‌هایی هستند که به طور اولیه در سبزیجات چلیپایی شامل کلم، برولکی،کلم بروکسل گل کلم، کلم برگ و کلم چینی یافت می‌شوند.


ایندول – 3 – کربینول ممکن است فعالیت پیشگیری کننده شیمیایی مقابل سرطان داشته باشد. گلوکوزینولات‌ها خود دارای کمترین فعالیت ضد سرطانی هستند.

ایندول – 3 – کربینول از ایندول -3-گلوکوزینولات توسط آنزیم میروزیناز (گلوکوهیدرولاز)، آنزیمی که در سبزیجات چارپر موجود بوده و یا از طریق خیساندن سبزیجات فعال می‌شود، بوجود می‌آید.


فعالیت احتمالی ضد سرطان ترکیباتی مانند I3C توسط رومان استات من (Roman statesman، Cato the Elder (234-149BC) شناخته شد، کسی که در مقاله پزشکی خود نوشت: "در صورتی که زخم سرطانی روی پستان ظاهر شد برای مداوای آن از برگ کلم له شده استفاده کنید.

خرد کردن برگ کلم، ایندول -3-گلوکوزینولات را به I3C تبدیل کرده و همچنین منجر به واکنش‌های دیگر می‌شود.


فارماکوکینتیک  مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول
فارماکوکینتیک ایندول – 3 – کربینول در انسان هنوز به خوبی شناخته نشده است.


این ماده توسط اسید معده به DIM و ICZ تبدیل می‌شود. DIM و ICZ از لوله گوارش جذب می‌شوند. وسعت جذب I3C، DIM و ICZ و همچنین توزیع، متابولیسم و دفع آنها در حال حاضر تحت بررسی می‌باشد.

اندیکاسیون و کاربرد  مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول
I3C ممکن است اثرات ضد سرطان‌زایی و احتمالا آنتی آنتروژنی داشته باشد، و در مهار تشکیل کیست پاپیلوماتوز توسط ویروس با پیلوما انسانی (HPV) مفید باشد. اطلاعات بیان شده در مورد نقش آن در عضله سازی غیر مستند است.

موارد منع مصرف  مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول
ایندول – 3 – کربینول در افرادی که به این ماده یا هرجز از محصولات حاوی ایندول – 3 – کربینول حساسیت دارند، منع مصرف دارد.

موارد احتیاط   مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول

زنان باردار و مادران شیرده باید از مصرف مکمل‌های ایندول – 3 – کربینول تا انجام مطالعات بلند مدت در موارد ایمنی آن اجتناب کنند. افراد مبتلا به سرطان باید قبل از تصمیم به مصرف ایندول – 3 – کربینول با پزشک خود مشورت کنند.

تداخلات  مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول
داروها
ضد اسیدها، بلوک کننده‌های H2، مهار کننده‌های پمپ پروتون: تبدیل ایندول – 3 – کربینول به DIM و ICZ نیاز به اسید معده دارد. اینکه آیا ایندول – 3 – کربینول خودش تمام این فعالیت‌های احتمالی بحث شده در بالا را در صورت عدم تبدیل به DIM و ICZ دارد یا نه مشخص نیست.


Tamoxifen: ایندول – 3 – کربینول ممکن است درمقابله با سرطان پستان با این دارو اثر سینرژیک داشته باشد.

دوز و نحوه مصرف  مکمل های غذایی ایندول – 3 – کربینول
ایندول – 3 – کربینول به صورت مکمل تک جزیی و یا در محصولات ترکیبی در دسترس است. دوزهای این مکمل از 200 تا 800 میلی‌گرم متغیر است.
ایندول – 3 – کربینول و همچنین دی ایندولیل متان، در فرمول ترکیبی توسط بدن سازها استفاده می‌شود.

........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر
توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد