بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

پوست پرتقال و علائم هشدار دهنده سرطان پستان+توصیه های کاربردی برای رهایی از سرطان


سرطان التهابی سینه/پستان، نوعی است که در پوست اتفاق می افتد. معمولا سبب ایجاد قرمزی و ورم سینه می شود. احتمال اینکه پوست پستان به رنگ صورتی، بنفش مایل به قرمز یا کبود بنظر برسد وجود دارد. به طور کلی پوست پستان ممکن است مانند پوست پرتقال منفذ دار به نظر برسد .

ind2ex

ممکن است اندازه سینه به طور ناگهانی بزرگ شده، پوست سینه شبیه پوست پرتقال شود. خارش داشته یا  اینکه گرم و سفت و همراه درد شود.

index

بهر حال با مشاهده چنین علائمی، ضمن رعایت خونسردی، بهترین گزینه این است که به پزشک مراجعه کنید. مهمترین توصیه آن است که به تأخیر انداختن مراجعه و پیگیری توده پستانی کار صحیحی  نیست و ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد، خصوصا در رابطه با افرادی که سنشان بالارفته است.


نکته قابل ذکر در این رابطه این است که سرطان چندین مرحله دارد، و در مراحل اولیه کاملا قابل علاج است. لذا بر وضعیت روحی و روانی خود کاملا مسلط باشید ولی هرچه سریعتر با پزشک مرتبط مشورت کنید و آزمایش های لازم را دنبال کنید.


گفتنی است که مصرف دخانیات و بخصوص قلیان از عوامل بسیار زمینه ساز ابتلا به سرطان سینه محسوب میشود. همچنین همواره در رابطه با مراقبت از افزایش وزن توصیه های بسیار زیادی مطرح است. به طورکلی افزایش وزن غیرطبیعی می تواند به عنوان یک مولفه منفی موثر باشد.


به یاد داشته باشید که برای پیشگیری از سرطان، رژیم غذایی می تواند موثر باشد. ترکیبات آنتی اکسیدان و ویتامین ها می توانند گزینه های مناسبی در این خصوص باشند. میوه ها و سبزیجات و دانه سویا موثر هستند. اما باید دقت داشته باشید که هر آنچه که برای پیشگیری از سرطان مفید است، الزاما نمی تواند برای دوره درمانی توصیه شود.


در طول شیمی درمانی‌ با توجه به اینکه گلبول سفید بیمار کاهش پیدا می کند مصرف سبزیجات خام و حتی گاهی اوقات مصرف میوه ها به صورت خام ممکن است از سوی کادر پزشکی ممنوع یا محدود اعلام شود. مواد غذایی دارای فیتواستروژن نیز باید با نظر پزشک از رژیم غذایی خارج شود. میوه های قرمزرنگ، بنفش و نارنجی برای این افراد مفید است. حتی زردچوبه نیز به دلیل ترکیبات آنتی اکسیدانی توصیه می شود


به طور کلی برای پیشگیری از سرطان، استفاده از پروبیوتیک ها می تواند یک توصیه بسیار مفید و کارگشا باشد. چای سبز هم از جمله توصیه های مفید است. از بین انواع ویتامین ها ویتامین D و همچنین ویتامین E دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی هستند و میتوانند التهاب و تشکیل سلول های بدخیم را در بدن تاحدودی مهار کنند.

مصرف منابع دریافت امگا 3 وهمچنین سلنیوم نیز می تواند توصیه مفید و جدی باشد. به طور کلی برای پیشگیی از سرطان، یکی از مولفه ها تقویت سیستم ایمنی بدن است. بنابراین هیچ گاه از سیستم ایمنی غافل نشوید. همچنین مصرف سیر می تواند گزینه قابل توجهی باشد. مطالعات در کشورهای مختلف نشان داده است کسانی که بیشتر سیر مصرف می کنند کمتر به بعضی از سرطان های شایع گرفتار شده اند.


در خصوص مصرف مکمل های غذایی باید بدانید که بیشترین بهره از مکملها را زمانی می توانید بدست آورید که تهیه و مصرف آن ها به صورت علمی و مبتنی بر دستاوردهای مطالعات و پژوهش ها باشد. هدف از مصرف مکمل های غذایی در این خصوص نیز باید کاملا روشن و مشخص باشد.

اگر به دنبال تقویت سیستم ایمنی بدن هستید، بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید و شرایط سلامت خود را ارزیابی علمی کنید. در برخی موارد ممکن است هدف اصلی از مصرف مکمل های غذایی کاهش عوارض فرایندهای درمانی نظیر شیمی درمانی باشد.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد