بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

نحوه استفاده از مکمل های غذایی اکول

اندیکاسیون و کاربرد مکمل های غذایی اکول
ادعاها در مورد اکول به طورکلی مشابه دایدزئین است. (دایدزئین را ببیند) و سایر ایزوفلاوون‏های سویا می‌باشد. اکول ممکن است برخی علائم یائسگی، مانند گرگرفتگی را تخفیف داده و به حفاظت در برابر پوکی استخوان، برخی از سرطان‏ها و همچنین بیماری‌های قلبی-عروقی کمک کند.

این ماده ممکن است با اتصال به 5-آلفا دی هیدروتستوسترون مانع ریزش مو شده و یا رشد مجدد مو را تحریک کند. شواهد بالینی قطعی برای این فرضیات موجود نمی‌باشد. مطالعات بالینی انسانی در مورد خود اکول به ندرت انجام شده است.

موارد منع مصرف مکمل های غذایی اکول
اکول در افرادی که به هر جز محصولات حاوی اکول حساسیت دارند، منع مصرف دارد.

موارد احتیاط مکمل های غذایی اکول
زنان باردار و مادران شیرده باید از مصرف مکمل‏های حاوی اکول اجتناب کنند. تمام زنان باید در مورد استفاده از مکمل‏های اکول با پزشک خود مشورت کنند.
مردان مبتلا به سرطان پروستات باید قبل از تصمیم به مصرف اکول با پزشک خود مشورت کنند.


زنان مبتلا به تومورهای با گیرنده استروژنی مثبت باید در مصرف مکمل‏های حاوی اکول احتیاط کرده و فقط از آنها تحت توصیه و پایش پزشک استفاده نمایند.

عوارض جانبی مکمل های غذایی اکول
موردی شناخته نشده است

تداخلات مکمل های غذایی اکول
داروها
آنتی بیوتیک‏ها ممکن است تولید اکول را کاهش دهند.

مکمل‏های غذایی، غذاها
چای سبز، فروکتوالیگوسا کاریدها و نشاسته سیب زمینی ممکن است تولید اکول را تحریک کنند.

اور دوز مکمل های غذایی اکول
هیچ گزارشی از دوز بیش از حد وجود ندارد.

دوزبندی و تجویز مکمل های غذایی اکول
مکمل‏های اکول اخیراً وارد بازار مکمل غذایی شده است. باید از مصرف دوزهای بالاتر از میزان توصیه شده اجتناب شود.


........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد