بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

کاربردهای مکمل غذایی دیادزئین

اندیکاسیون‌ها و کاربرد مکمل غذایی دیادزئین
دیادزئین، مشابه دیگر ایزوفلاوون‌های سویا ممکن است دارای اثرات ضد سرطان و آنتی‌آتروژنیک باشد. هم‌چنین ممکن است در مهار گرگرفتگی ناشی از یائسگی و همچنین پیشگیری از پوکی استخوان در برخی از زنان موثر باشد. بررسی حیوانی اولیه مطرح کردند که این ماده ممکن است در جلوگیری از سو مصرف اتانول در افراد معتاد به الکل‌، موثر باشد.

موارد منع مصرف مکمل غذایی دیادزئین
مصرف دیادزئین در افراد دارای حساسیت به هر جز محصولات حاوی دیادزئین منع مصرف دارد.

موارد احتیاط مکمل غذایی دیادزئین
زنان باردار و مادران شیرده ‌باید از مصرف مکمل‌های حاوی دیادزئین / دیادزین تا انجام مطالعات ایمنی طولانی مدت اجتناب نمایند.
مردان دچار سرطان پروستات ‌باید قبل از استفاده از مکمل‌های حاوی دیادزئین / دیادزین با پزشک خود مشورت نمایند.


زنان دچار تومورهای با گیرنده‌های استروژن مثبت ‌‌باید در استفاده از مکمل‌های حاوی دیادزئین / دیادزین احتیاط نموده و تنها در صورت توصیه و پایش پزشک
استفاده کنند.

تداخلات مکمل غذایی دیادزئین
اتانول: دیادزئین / دیادزین ممکن است فراهمی زیستی اتانول خورده شده را افزایش دهد.

اوردوز مکمل غذایی دیادزئین

هیچ گزارشی از دز بیش از حد وجود ندارد.

دوز و نحوه مصرف مکمل غذایی دیادزئین
دیادزئین در فرمول‌های اندکی از ایزوفلاون مختلف موجود است. یک فرمولای ایزوفلاون سویا استاندارد عموما حاوی دیادزئین در شکل دیادزین و همچنین جنیستین و گلایسیتین و با مقادیر بسیار کمتر آگلیکونهای دیادزئین، جنیستئین و گلایستئین می‌باشد.

درصد ایزوفلاون‌های سویا موجود در این قبیل مکمل‌ها مطابق درصد این مواد به صورتی که در لوبیای سویا یافت می‌شود، می‌باشد. دیادزین، حدود 38%، جنیستین حدود 50% و گلایستین حدود 12% فرمول را تشکیل می‌دهد.

یک دز 50 میلی‌گرمی مکمل ایزوفلاوون سویا ـ یک دز معمولی روزانه- 19 میلی‌گرم دیادزین، 25 میلی‌گرم جنیستین و حدود 6 میلی‌گرم گلایستین آزاد می‌کند.

معمولاً 40% فرمولارا ایزوفلاوون‏های سویا تشکیل می‌دهند. بنابراین، برای دریافت یک 50 میلی‌گرم ایزوفلاوون سویا، 125 میلی‌گرم فراورده‌های سویا مورد نیاز است. مقادیر کمتر دیادزئین به شکل آگلیکون در چندین فراورده‌ی شبدر قرمز وجود دارد. (بیوکانینA را ببینید).

........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد