بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

خودآگاهی راجع به مصرف مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA

اندیکاسیون و کاربرد مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
7-OXO-DHEA با بهبود متابولیسم به کاهش وزن و بهبود توده عضلانی کمک می‌کند. همچنین اثرات مطلوبی بر ایمنی داشته و باعث بهبود حافظه و به تاخیر انداختن فرایند پیری می‌شود. از آنجایی که 7-OXO- DHEA به هورمونهای جنسی تبدیل نمی‌شود به DHEA برتری دارد.

موارد منع مصرف مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
7-OXO- DHEA در افرادی که به هر جزئی از محصولات دارای 7-OXO- DHEA حساسیت دارند، منع مصرف دارد.


موارد احتیاط مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
مصرف مکمل 7-OXO- DHEA دردوران بارداری و شیردهی غیر مجاز است. کلیه افرادی که به مصرف7-OXO- DHEA تمایل دارند، باید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

تداخلات مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
داروها
7-OXO- DHEA می¬تواند روی سیالیت غشای پلاکت تاثیر داشته باشد، بنابراین کسانیکه ضد انعقاد warfarin(coumadin) را مصرف می¬کنند باید در مصرف 7-OXO- DHEA احتیاط کنند.

مکملهای غذایی
تداخلات در مکملهای غذایی شناخته نشده است.

گیاهان
تداخلات در داروهای گیاهی شناخته نشده است.

مواد غذایی
تداخلات در مواد غذایی شناخته نشده است.

عوارض جانبی مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
رویاهای واضح در افرادی که 7-OXO- DHEA مصرف می¬کنند گزارش شده است. رویاهای واضح که طی مرحله REM در خواب اتفاق می¬افتند، بسیار واقعی به نظر آمده و راحت تر به یاد آورده می‌شوند.

اور دوز مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
مصرف بیش از حد این دارو گزارش نشده است.

دوز و نحوه مصرف مکمل های غذایی 7-OXO- DHEA
7-OXO- DHEA به شکل مکمل غذایی در بازار موجود است و تحت عنوان 3- استیل استر 7-OXO- DHEA خرید و فروش می‌شود. دوز معمول آن 25 میلی‌گرم روزانه است و نباید دوز بالاتری از آنچه روی برچسب ذکر شده، مصرف شود.

........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد