بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

روغن کبد کوسه

روغن کبد کوسه

قرنها پیش طبیبان اسکاندیناوی از روغن کبد کوسه بسیار استفده می کردند . آنان معتقد بودند که روغن کبد کوسه برای سلامتی بدن ما بسیار مفید است . در چند دهه ی اخیر دانشمندان در یافتند که تومور و سرطان در این جانوران جنگجو بسیار نادر است . ترکیبات روغن کبد کوسه تقریبا همان ترکیبات مغز استخوان است که امروزه آن را آلکیل گلیسیرول و یا به اختصار AKGs می نامند .

 روغن کبد کوسه سرشار از اسکوالن ، ویتامینهای A , E, D و امگا 3 است . ویتامین A نقش بسیار مهمی در رشد استخوان ، سلامت بینایی ، رشد ناخن و پوست و مو دارد. ویتامین A باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود . ویتامین E به سلامت پوست و سلامت قلب بسیار کمک می کند .
ویتامین E از سفت شدن رگها جلوگیری کرده و می تواند به عدم بروز سکته های قلبی نیز کمک کند . از ویتامین E برای عدم بروز سرطانهایی چون سرطان ریه ، دهان ، بواسیر ، معده و برخی سرطانهای دیگر ، کمک می گیرند . ویتامین D به سلامت و استحکام استخوانها کمک می کند و باعث افزایش جذب کلسیم می شود . ویتامین D و E به کاهش فشار خون نیز کمک می کنند .
امگا 3 باعث افزایش توان ذهنی و تقویت حافظه می شود ، در نوزادان و کودکان باعث افزایش ضریب هوشی شده و در سنین بالاتر به عدم بروز آلزایمر بسیار کمک می کند . امگا 3 برای عملکرد دستگاه قلب و عروق بسیار مهم بوده و باعث کاهش چربی خون می شود . امگا 3 التهاب همه ی اعضای بدن را کاهش داده و تاثیر داروهای ضد التهاب را تشدید می کند . تحقیقات نشان داده که افرادی که امگا 3 مصرف می کنند کمتر به افسردگی و آلزایمر مبتلا می شوند .

روغن کبد کوسه روغن حاوی مقادیر زیادی اسکوالن است که در طبیعت نیز یافت می شود . اسکوالن را به عنوان یک "ضد سرطان" بسیار قوی می شناسند . سرطان سینه در زنان یونانی که اسکوالن بیشتری نسبت به زنان آمریکایی مصرف می کنند ، یک سوم کمتر است !
فواید روغن کبد کوسه اینجا تمام نمی شود ،‌ این روغن یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که رادیکالهای آزاد را در بدن از بین می برند . آنتی اکسیدانی که حتی عمل خنثی کردن را درون سلول منفرد نیز انجام می دهد .
* این روغن اگر به صورت موضعی استفاده شود به سرعت جذب پوست شده و با گرم کردن موضع مورد نظر ، درد را تسکین می دهد.

مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

چگونه می توانیم بین دریافت تابش نور خورشید با ریسک ابتلا به سرطان پوست توازن ایجاد کنیم؟ مشاهده
چگونه می توانیم بین دریافت تابش نور خورشید با ریسک ابتلا به سرطان پوست توازن ایجاد کنیم؟