بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

برای داشتن بدن سالم،جزئیات مصرف مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها را بخوانیم

الکوکسی گلیسرول‌ها، گلیسرولهای مرتبط با اتر مشتق شده از روغن کبد کوسه¬ ماهی هستند. آنها شامل موادی مانند batyl alcohol، chimyl alcoholو selachyl alcohol بوده و همچنین به عنوان الکیل گلیسرول لیپیدهای اتری ولیپیدهای اتر غذایی شناخته می‌شوند.

واژه¬های الکوکسی گلیسرول و روغن کبد کوسه اغلب به جای هم استفاده می‌شوند. الکوکسی گلیسرول‌ها بطور طبیعی در روغن کبد کوسه به شکل
استرهای اسید چرب یافت می‌شود. این استرهای اسید چرب
1-o-alkyl-2,3-diacyl-sn-glycerols نام دارند.

اندیکاسیون و کاربرد مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها

حمایت از گفته¬هایی مبنی بر اینکه الکوکسی گلیسرول برای جلوگیری و درمان هر نوع سرطان یا برای درمان زخم¬ها و التهاب در انسان مفید هستند، محدود و غیر سیستماتیک است. شواهد کمی مبنی بر اثر تقویت ایمنی در انسان وجود دارد.

موارد منع مصرف مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها
حساسیت شناخته شده به هر گونه محصولات حاوی الکوکسی گلیسرول

موارد احتیاط مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها
افراد مبتلا به سرطان باید مصرف این ماده را با پزشک خود در میان بگذارند و تحت هیچ شرایطی نباید به عنوان جزء اصلی در درمان بیماری مورد استفاده قرار گیرد. مصرف این ماده در دوران بارداری و شیردهی غیر مجاز است.

عوارض نامطلوب مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها
علائم گوارشی خفیف مانند اسهال، گزارش شده است.

دوز و نحوه مصرف مکمل های غذایی الکوکسی گلیسرول‌ها

هیچ دوز خاص توصیه شده‌ای وجود ندارد. افرادی که محصولات روغن کبد کوسه مصرف می¬کنند باید آگاه باشند که بعضی ترکیبات می¬تواند حاوی مقادیربالای ویتامین A وD باشد.


........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد