بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مکمل های غذایی کاپسیات را دقیق تر بشناسید


اندیکاسیون و کاربرد کاپسیات
بسیاری از اندیکاسیون‏های کاپسیات با خویشاوند سوزاننده خود، کاپسیازین مشابه بوده و شامل پیشگیری و درمان برخی انواع سرطان‏، تنظیم ایمنی، ضد التهاب، درمان آرتریت روماتوئید و سایر بیماریهای اتو ایمون، تسکین درد، کمک به کاهش وزن و افزایش توان جسمی می‌باشد.

موارد منع مصرف کاپسیات

کاپسیات و همه کاپسینوئیدها، در افراد دارای حساسیت به هر جز فراورده‌های حاوی کاپسینوئید منع مصرف دارد.


موارد احتیاط کاپسیات
افراد دچار سندرم سرفه مزمن شامل سرفه حاد ناشی از استفاده مهار کننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین ممکن است به دنبال مصرف کاپسینوئید سرفه آنها تشدید شود.

عوارض جانبی کاپسیات
موردی گزارش نشده است.
تداخلی میان کاپسیات و سایر مکمل‌های غذایی، دارویی و یا غذاها گزارش نشده است.

اوردوز
هیچ گزارشی وجود ندارد

دوز و نحوه مصرف کاپسیات

مکمل‌های موجود کاپسیات به صورت کپسولهای 1 میلی گرمی و دوز توصیه شده 3 کپسول در صبح مصرف می‌شود. ترکیب موجود در این مکمل‌ها شامل سه کاپسینوئید کاپسیات، دی هیدرو کاپسیات و نور دی هیدرو کاپسیات است. بهترین دوز کاپسیات شناخته نشده است. یک مطالعه انسانی با دریافت 30 میلی‌گرم کاپسیات هیچگونه عوارضی را نشان نداد.

........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی: مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد