بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

اطلاعات تکلمیلی راجع به مکمل های غذایی اسید کاپریلیک

اسید کاپریلیک، یک اسید چرب اشباع شده 8 کربنه با زنجیره متوسط می‌باشد که به عنوان اسید اکتانوئیک نیز شناخته می‌شود. این اسید چرب به صورت طبیعی در چربی کره و روغن‏های پالم و نارگیل به شکل تری گلیسرید (TAG) وجود دارد.
مکانیسم اثر
مکانیسم اثر‏های احتمالی کاپریلیک اسید نامشخص است. این ماده ممکن است اثراتی بر سیالیت غشای سلولی ویروس و قارچ داشته باشد.

فارماکوکینتیک اسید کاپریلیک
اسیدکاپریلیک از روده جذب شده و در مقایسه با اسیدهای چرب بلند زنجیره، سریع تر وارد گردش خون پورت می‌شود. این ماده توسط لیپیدهای خون حمل می‏گردد. قسمت اعظم کاپریلیک اسید خورده شده تحت بتا اکسیداسیون در کبد قرار می‌گیرد.

اندیکاسیون و کاربرد اسید کاپریلیک

شاهد بالینی معتبری جهت حمایت از استفاده کاپریلیک اسید در درمان یا پیشگیری از عفونت‏های خارجی از قبیل Candida albicans وجود ندارد.


موارد منع مصرف اسید کاپریلیک

هرگونه حساسیت شناخته شده به محصولات حاوی کاپریلیک اسید

موارد احتیاط اسید کاپریلیک

مصرف مکمل کاپریلیک اسید در شیرخوران، کودکان، زنان باردار، مادران شیرده و افراد مستعد به اختلالات گوارشی غیر مجاز است.

عوارض جانبی اسید کاپریلیک

کاپریلیک اسید دارای طعم ناخوشایند ترشیدگی است و ممکن است منجر به ایجاد علائم گوارشی خفیف از قبیل تهوع و اسهال شود.

دوز و نحوه مصرف اسید کاپریلیک

دوزهای معمول خوراکی، 300 تا 1200 میلی‌گرم روزانه است.

........................................
منبع: مکمل شناسی به نقل از پی در آر


توصیه های مکمل شناسی در خصوص مصرف منطقی و بهینه مکمل های غذایی:

مصرف مکمل های غذایی نیاز به آگاهی و تشخیص صحیح دارد و به این جهت مصرف مکمل های غذایی بدون مشاوره با پزشک توصیه نمی شود. ضمن اینکه اطلاعات موجود در وبسایت مکمل شناسی به هیچ وجه جایگزین مشاوره با پزشک نخواهد بود و ضروری است قبل از هرگونه اقدامی، موضوع را با پزشک معالج مطرح نمایید.
مصرف مکمل های غذایی بویژه در خصوص کودکان، سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های ریوی یا قلبی و عروقی دارند و همچنین در رابطه با زنان باردار از حساسیت بیشتری برخوردار است و ممکن است در صورت عدم توجه به توصیه های پزشک، منجر به عوارض غیر قابل جبرانی شود.
علاوه بر این، توجه داشته باشید با توجه به شیوع تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی، بهترین و معتبرتین مکان برای تهیه مکمل های غذایی، صرفا داروخانه ها هستند و عرضه مکمل های غذایی در خارج از داروخانه، بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، در خارج از داروخانه ممنوع است.

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد