بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

۵ خاصیت جالب برگ ازگیل

۵ خاصیت جالب برگ ازگیل
ازگیل ژاپنی  میوه ‌ای است از خانواده گلسرخیان از سرده ازگیل ‌ها و هم خانواده با سیب و گلابی است. دانه این میوه دارای حدود ۵ درصد پروتئین می ‌باشد.

درخت ازگیل درختی است برای مناطق نیمه گرمسیری و سابقه طولانی در استفاده در طب سنتی و داروی گیاهی دارد. جالب است بدانید گرچه ازگیل میوه ای خوراکی است که غنی از کلسیم، آهن، ویتامین A و پتاسیم است، اما قدرت درمانی آن در برگ های بزرگ و همیشه سبز آن نهفته است.

 از این برگ ها به طور سنتی برای تهیه چای استفاده می شود. همچنین مطالعات نشان داده است می توان از آن به منظور ارتقاء سلامت پوست، دستگاه تنفس و روده استفاده کرد.

اما چرا برگ ازگیل دارای فواید بسیار زیادی است؟ تحقیقات کشف کرده است که بسیاری از مزایای سلامتی ارائه شده توسط برگ ازگیل به فعالیت آنتی اکسیدانی چشمگیر آن مربوط است. با توجه به اینکه این برگ ها منبع غنی از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند، برگ ازگیل یک افزودنی مرسوم در لوازم آرایشی و مواد غذایی است.

 آنتی اکسیدان ها، که دارای مزایای بسیاری هستند، از بدن در مقابل سموم مضر و رادیکال های آزاد محافظت می کنند. برگ ازگیل همچنین شامل تری ترپنوئید اسید است که باعث کاهش قرمزی و تورم می شود. در این مقاله پنج خاصیت جالب در مورد برگ ازگیل شرح داده می شود.


1-حمایت از سلامت کبد

کبد شما بخشی از اولین خط دفاعی بدن شما در برابر سم است و وظیفه آن پردازش و حذف سموم است. برای کمک به کبد، ازگیل حاوی آنتی اکسیدان شناخته شده ای تحت عنوان آمیگدالین(Amygdalin) یا B-17 است که از سلامت و عملکرد کبد پشتیبانی می کند. همچنین ازگیل حاوی لینولئیک اسیدها و استرول های گیاهی است که عملکرد طبیعی کبد را ارتقا می دهند.


2-کنترل قند خون

حمایت از سطح قند خون یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط تری ترپن های موجود در برگ ازگیل است. یک تری ترپن به ویژه اسید تورمنتیک، باعث افزایش تولید پلی ساکارید - یک مولفه ضروری در تولید انسولین- می شود. گرچه هنوز استفاده از این داروی گیاهی برای افراد دیابتی مرسوم نیست، اما این خبر دلگرم کننده است و تحقیقات بیشتر در این زمینه می تواند سودمند باشد.


3-حمایت از سلامت دستگاه تنفس

حمایت از سیستم تنفسی یکی از مهمترین عواملی است که باعث استفاده سنتی از برگ ازگیل شده است. این برگ به عنوان یک راه حل برای درمان احتقان، سرفه، حساسیت به تحریک کننده ها و حتی تحریک ریه استفاده شده است. تحقیقات بالینی نیز اثربخشی آن را تایید کرده است. مطالعه ای در سال 2009 در دانشکده پزشکی دانشگاه Kyungpook نشان داد که برگ ازگیل واکنش های آلرژیک را کاهش داده است. سایر مطالعات نیز یافته اند که برگ ازگیل به کاهش عطسه و اثرات هیستامین هاکمک می کند. 


4-فوایدی برای پوست و لثه

برگ ازگیل هنگامی که در کرم موضعی استفاده می شود، می تواند یک درمان عالی برای پوست قرمز و تحریک شده ناشی از حساسیت های محیطی باشد. این امر به ویژه هنگامی صورت می گیرد که تحریک ناشی از هیستامین ها باشد. به طور مشابه، مزایای تسکین دهنده برگ ازگیل می تواند به صورت خوراکی نیز باشد. برگ ازگیل برای آرام کردن لثه های تحریک شده و متورم مورد استفاده قرار می گیرد.


5-حمایت از سلامت مغز

اعتقاد بر این است که آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکالهای آزاد یکی از دلایل اصلی اختلالات نوروژنیک است. از آنجایی که برگ ازگیل یک آنتی اکسیدان مفید است، در سال 2011 مطالعه ای برای ارزیابی توانایی آن در حمایت از عمل طبیعی مغز و محافظت در برابر استرس اکسیداتیو انجام گرفت. نتایج نشان داد نه تنها برگ ازگیل از هر دو مورد حمایت می کند بلکه می تواند باعث تقویت حافظه نیز شود.

 منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:
Do You Know These 5 Benefits of the Loquat Leaf?

www.globalhealingcenter.com, by Dr. Edward Group DC, NP, DACBN, DCBCN, DABFM , Last Updated on March 21, 2017


https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/know-5-benefits-loquat-leaf/

مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد