بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

زالزالک: بهترین گیاه دارویی برای حمایت از عملکرد قلب

زالزالک: بهترین گیاه دارویی برای حمایت از عملکرد قلب
در امریکا در هر 42 ثانبه یک نفر تحت تاثیر بیماری های قلبی قرار می گیرد که این آمار فوق العاده نگران کننده است. بنابراین اگر خودتان یا یکی از اطرافیانتان تحت تاثیر مشکلات وابسته بع قلب هستید، بهتر است از فواید داروهای گیاهی در حمایت از سلامت قلب اطلاع داشته باشید.

در میان این گیاهان دارویی، زالزالک پرکاربردترین و مفیدترین آنهاست. برای قرن ها از ارزش غذایی و درمانی آن استفاده شده است. گرچه محبوبیت آن در ایالات متحده کاهش یافته است، این گیاه در سراسر اروپا به عنوان راهی برای ارتقاء سلامتی قلب همچنان محبوب است.

تحقیقات علمی نیز مزایای زالزالک را در بیماری های مرتبط با قلب از جمله کاهش درد قفسه سینه، فشار خون طبیعی، سطح کلسترول نرمال و شریانهای سالم تایید کرده اند.

فواید زالزالک به دلیل حضور ترکیبات مفیدی از جمله فلاونوئیدها، پروانتوسیانیدین های الیگومری (OPCs)، ساپونین ها، اسید های فنولیک و سایر مواد مغذی در آن است که به بهبود سلامت قلب کمک کرده و مکانیزم های التیام را تحریک می کنند.

در اینجا مسیرهایی که از طریق آن زالزالک می تواند بر عملکرد و سلامت  قلبی تاثیر بگذارد مرور شده و یافته های علمی مرتبط با هر کدام ذکر شده است:


1-ارتقای کلی سلامت قلب

فلاونوئیدها و OPC ها در زالزالک، ریزمغذی های تخصصی برای حمایت از داشتن یک قلب سالم هستند. آنها آنتی اکسیدانی قوی هستند که به کاهش رادیکال های آزاد کمک می کنند، گردش خون را افزایش می دهند و از سلامت طبیعی شریان ها حمایت می کنند. این مزایای مرتبط با قلب دلیل اصلی این است که زالزالک دارای چنین سابقه ای طولانی است.

در یک مطالعه که شامل بیش از 800 بیمار مبتلا به نارسایی مزمن قلبی بود نشان داده شد که زالزالک می تواند منافع قابل توجهی داشته باشد.


2- حمایت از فشار خون نرمال

29 درصد بزرگسالان در ایالات متحده از فشار خون بالا رنج می برند و همه آمارها نشان می دهد که این تعداد همچنان رشد خواهد کرد. فشار خون بالا می تواند به رگ های خونی آسیب برساند و بدون کنترل آن، حتی ممکن است به حمله قلبی یا سکته مغزی منجر شود. مطالعات متعدد نشان داده اند که زالزالک ممکن است فشار خون نرمال را ارتقا دهد.


3-تنظیم کلسترول

همانطور که می دانید دو نوع کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL) وجود دارد. افزایش کلسترول بد می تواند به اختلالات جدی سلامتی منجر شود. کلسترول بالا ممکن است خطر بیماری قلبی شما را دو برابر کند.  مطالعات نشان می دهد که زالزالک از سطوح کلسترول نرمال پشتیبانی می کند. یک مطالعه حیوانی نشان داد که عصاره گیاه داده شده به خرگوش با کلسترول بالا باعث کاهش کلسترول شد. در مطالعه دیگری که شامل موش ها بود، زالزالک باعث کاهش سطح LDL شد.


4-دارای فعالیت آنتی اکسیدانی

فعالیت آنتی اکسیدانی اولیه این گیاه از دو ترکیب فلانوئید و OPC ناشی شده است. آنها به حمایت از یک قلب سالم کمک می کنند و همچنین می توانند از سلامت شما از مسیرهای دیگر نیز پشتیبانی کنند. آنتی اکسیدان ها از شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند. رادیکال های آزاد کنترل نشده باعث آسیب سلول ها، باعث پیری و تاثیر منفی بر سلامت می شوند.


5-سایر فواید زالزالک

فواید زالزالک بیشتر از حمایت از سلامت قلب است. زالزالک سابقه طولانی به عنوان داروی سنتی در آیورودا برای حمایت از سلامت کلی در بسیاری از موارد از جمله سلامت دستگاه گوارش و سلامت پوست دارد. در یک مطالعه، زالزالک، مزایای محافظت در برابر گوارش را نشان داد. در یکی دیگر از مطالعات، زالزالک از رشد سلول های سالم پوست حمایت کرده است.


منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Hawthorn Berry Benefits: The Ultimate Heart Supporting Herb

www.globalhealingcenter.com, by Dr. Edward Group DC, NP, DACBN, DCBCN, DABFM , Last Updated on March 9, 2017

https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/hawthorn-berry-benefits/..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصورمکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد