بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

به راستی ویتامین B17ضد سرطان است؟

آمِیگدالین از آمیگدالا به معنی بادام گرفته شده است . آمیگدالین ِیک گلوکوزید سیانو ژنیک و عامل ضد تومور است که در اقوامی مانند اسکیمو ها ، هانزاها ( Hunzas)و آبکاسیان ها(Abkasians)یکی از منابع غذاِیی اصلی است . در این قبایل هیچ گاه مواردی از سرطان گزارش نشده است .وجود رادیکال سیانید این شبه ویتامین را بحث انگیز کرده است . اما در سال های اخیر نشان داده شده کهB-17کاملا ً سالم و غیر سمی میباشد . سلول های طبیعی در ارگانیسم های ما حاوی آنزیمی به نامRhodanaseهستند که مانع از رهایی سیانید از آمیگدالین میشود . در این راهB-17تنها به عنوان یک منبع گلوکز برای تامین انرژی جهت سلول های سالم ذخیره می شود .

اما سلول های بد خیم این آنزیم را ندارند که در عدم حضور آنB-17سیانید را در سلول های بد خیم رها کرده و آن ها را تخریب می کند در نتیجه تنها سلول های سرطانی تخریب می شوند و سلولهای طبیعی تحت تاثیر قرار نمی گیرند .همچنینB-17به سلول های نا سالم هم حمله می کند و به سیلیکات تبدیل می شود که بیشتر شبیه آسپرین است در نتیجه می تواند در کنترل درد شرکت کند. یکی از منابع این ماده غذایی در هسته زرد آلو است که حدود ۱٠ نوع از بعضی گونه های هسته تلخ زرد آلو بدون هیچ گونه مسمومیتی در بزرگسالان تحمل می شود اما ٢٥ نوع از دیگر گونه ها می تواند فوراً منجر به مرگ شود . برخی گونه های هسته های تلخ زرد آلو ظرف ٢-۱ ساعت منجر به علائم غیر کشنده ناشی از مسمومیت با سیانید همچون سردرد ، گیجی ، تهوع ، افت شدید فشار خون ، تنگی نفس ، آسیب فعالیت قلب و احتمالاً کما می شود .

منابع آمیگدالین
غذاهای حاوی ویتامینB-17شامل :
* هسته یا دانه میوه جات : بیشترین غلظت ویتامینB-17در طبیعت را شامل می شود که شامل هسته سیب ، زرد آلو ، شلیل، هلو، گلابی، آلو و آلو بخارا است .
* غلات و لو بیاها : شامل باقلا، جوانه عدس و نخود فرنگی
* مغزها : بادام تلخ (غنی ترین منبعB-17 در طبیعت ) و بادام هندی
* توت ها : تقریبا ً همه توت ها مانند توت سیاه ، قره قاط، تمشک و توت فرنگی
* دانه ها : کنجد و بذر کتان
* بلغور جو دو سر، جو، برنج قهوه ای ، بلغور گندم سیاه ، بذر کتان ، ارزن و چاودار

درجه حرارت پخت غذا محتوایB-17آن را کاهش نمی دهد.نکته قابل توجه این است که هنوز هیچ تحقیق مدون و علمی تاثیر این ماده را برپیشگیری و یا درمان سرطان تایید نکرده است و فقط مواد غذایی حاوی این ترکیب که بصورت میوه جات ، حبوبات و غلات هستند را در حد تعادل جهت پیشگیری احتمالی از سرطان باید مصرف نمود .از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .

**************

منبع: سامانه مکمل شناسی به نقل از وبسیات پزشک آنلاین 

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد