بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

توصیه هایی در مورد مصرف ویتامین K و سلامت کودکان

توصیه هایی در مورد مصرف ویتامین K و سلامت کودکان

بیماری هموراژیک در کودکان تازه متولد شده مرسوم نیست اما ممکن است بسیار جدی باشد و با خونریزی مغزی، کبد یا غده آدرنال همراه شود. روش پیشگیری از این بیماری مصرف خوراکی ویتامین K1 از بدو تولد است. بنابراین مصرف ویتامین K برای کودکان از بدو تولد بسیار اهمیت دارد.

مطالعات علمی برای ارزیابی اعتبار سیاست های درمانی موجود در این زمینه بسیار اندک است اما در آنها توصیه هایی براساس نظرات کارشناسی و مطالعات گذشته نگر با اختلافاتی در مورد عوارض جانبی آن ارائه شده است.

در مطالعه ای که اخیرا توسط محققان فرانسوی انجام شد، پس از تجزیه و تحلیل کامل داده های علمی موجود، در مورد نحوه مصرف و دوزهای مصرفی ویتامین K برای کودکان پیشنهاداتی ارائه شد.

آنها پیشنهاد کردند که کودکان سه دوز 2 میلی گرمی ویتامین K1 بصورت خوراکی در هنگام تولد، در زمان خارج شدن از بخش زایمان و یک ماه پس از به دنیا آمدن مصرف کنند.

همچنین برای نوزادان نارس که متولد شده با وزن بیش از 1500 گرم هستند دوز 2 میلی گرم در هفته تا زمان دست یابی به وضعبت مناسب توصیه شد.

 برای نوزادان نارسی که وزن کمتر از 1500 گرم دارند نیز مصرف دوز 1 میلی گرم در هفته تا زمانی که وزن آنها به 1500 گرم برسد توصیه شد، پس از آن نیز آنها دوز 2 میلی گرم در هفته باید مصرف کنند تا زمانی که وضعیت آنها مناسب به نظر برسد.

اگر مصرف خوراکی امکان پذیر نباشد، تجویز داخل وریدی یا عضلانی می تواند انجام شود که در این روش ها باید دوزهای تجویزی 50 درصد کاهش داشته باشد.

این توصیه های جدید در ماه سپتامبر 2017 در مجله Archives de Pédiatrie ارائه شده است.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Vitamin K in the neonate: Recommendations update

Arch Pediatr. 2017 Sep;24(9):902-905

..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________


بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد