بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط خروپف کردن با دیابت

 ارتباط خروپف کردن با دیابت
دکتر پیتر فورشام متخصص دیابت از دانشگاه کالیفرنیا در شهر سان فرانسیسکو امریکا در یکی از سخنرانی های خود در مورد دیابت اظهارنظر جالبی داشت. او گفت: اگر کسی دیابت را بشناسد درمان آن را نیز خواهد شناخت چرا که دیابت بسیاری از بافت ها و اندام ها را از سر تا پا تحت تاثیر قرار می دهد.

او همچنین به افراد در معرض دیابت که دارای یک اختلال سلامتی ویژه هستند که در ظاهر به دیابت ارتباط ندارد، نیز هشدار داده است. او می گوید بیمارانی داشته است که در مورد ارتباط بین دیابت با ناخن های نافرم از او سوال داشته اند.

او اعتقاد دارد هر اختلالی که افراد دیابتی با آن روبرو هستند باید از زاویه دیابت بررسی شود.

در این راستا یافته های علمی جدید نشان می دهد خروپف کردن سروصدای زیادی به پا کرده و می تواند فاکتور خطری برای ابتلا به دیابت نوع 2 باشد.

در یک تحقیق علمی که در مجله Am. J Epidemiol به چاپ رسیده، محققان گزارش کردند که خروپف کردن بطور غیرمستقیم با افزایش خطر دیابت نوع 2 در ارتباط است. آنها توضیح دادند که چاقی می تواند در این ارتباط نقش داشته باشد.

حقیقت تلخ این است که بسیاری از افراد، چه مرد و چه زن، به اختلال خروپف کردن دچار هستند. در نگاه اول شاید وقتی می شنوید کسی خروپف می کند این موضوع را به دید طنز بنگرید، اما این طنز نیست و تحقیقات نشان می دهد یک مسئله جدی برای تهدید سلامتی است.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

SNORING AND DIABETES

www.diabetesincontrol.com..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد