بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط بین کمبود ویتامین D و خطر جنون

ارتباط بین کمبود ویتامین D و خطر جنون
محققان در حالی که در حین بررسی دلایل بیماری های قلبی عروقی بودند متوجه شدند که کمبود ویتامین D ممکن است با افزایش شیوع جنون (dementia) در ارتباط باشد. این نتیجه با یافته های تجربی پیشین نیز سازگار است.

براساس آمارها کمبود ویتامین D یک اختلال بسیار مهم برای سلامتی است که زندگی یک بیلیون فرد یا بیشتر را در جهان تحت تاثیر قرار داده است.

نتایج حاصل از 7 مطالعه جمعیت-محور نشان داده است که شیوع و ابتلا به جنون در طول چند دهه گذشته با افزایش نرخ نرمی استخوان بویزه در کشورهایی همچون انگلیس کاهش یافته است.

حال سوال اینجاست که اگر یک ارتباط معتبر بین کمبود ویتامین D و جنون وجود دارد، چرا نرخ ابتلا به جنون در میان افرادی که کمبود ویتامین D دارند در حال کاهش است؟

اگرچه مطالعات پیش بالینی مکانیسمی احتمالی برای ارتباط بین کمبود ویتامین D و اختلالات شناختی ارائه می دهند، ارتباط علت و معلولی بین ویتامین D و جنون در مطالعات علمی هنوز مشهود نیست.

محققان پیشنهاد می دهند بهتر است مطالعات گسترده و دقیقی بر روی این موضوع انجام شود.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference

Vitamin D deficiency and the risk of dementia

Neurology, Published August 28, 2014...

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد