بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آیا زنان باردار نیازی به مصرف مولتی ویتامین ها ندارند؟

محققان انگلیسی مصرف مولتی ویتامین‌ها را برای اغلب زنان باردار بی‌فایده دانستند. پژوهشگران در تحقیقی که در بولتن دارو و درمان‌ها Drug and Therapeutics Bulleti- منتشر شد، اعلام کردند که پس از بررسی مدارک و شواهد معتبر، دریافتند که مکمل‌ها تاثیری در افزایش سلامتی مادران و شیرخواران ندارد، اما زنان باردار باید قرص اسید فولیک و ویتامین D مصرف کنند و رژیم غذایی متعادل داشته باشند.

این در حالی است که سازندگان مکمل‌ها معتقدند که برخی از زنان به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نمی‌کنند و مکمل‌ها برای جبران این کمبود ضروری است. 

محققان متذکر شدند که شواهد زیادی دال بر ضرورت مصرف روزانه اسید فولیک توسط زنان باردار وجود دارد به طوری که مصرف میزان مشخصی از آن می‌تواند از اختلالات موسوم به نقص‌های لوله عصبی جنین پیشگیری کند. 

علاوه بر این، مصرف روزانه 10 میلی گرم ویتامین D برای سلامتی استخوان‌های مادر و فرزند توصیه شده است.

جانت فایل از دانشکده رویال میدویو گفت: «اساسا ما به زنانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند، رژیم غذایی متنوع و سالم شامل میوه‌های تازه و سبزیجات همراه با مصرف مکمل اسید فولیک را توصیه می‌کنیم. همچنین تاکید می‌کنیم که زنان باردار نیازی نیست به جای دو نفر غذا بخورند، مصرف مقدار طبیعی و متعادل مواد غذایی کفایت می‌کند.»

*******

منبع: سامانه مکمل شناسی به نقل از Telegraph

محصولات مرتبط

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد