بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

5 علامتی که نشان می دهد قلب شما بخوبی کار نمی کند

5 علامتی که نشان می دهد قلب شما بخوبی کار نمی کند
مسائل مربوط به قلب می توانند ابدی و مبهم باشند، ناگهان و به ظاهر بدون هشدار می رسند. اما اغلب اوقات خنثی می شود - هرچند که مردم آنها را تشخیص نمی دهند.

کری هیلدر، استادیار بهداشت و درمان قلب و عروق در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو می گوید: "به خصوص برای زنان، علائم یا نشانه های بیماری قلبی همیشه از الگوهای کلاسیک پیروی نمی کنند."


محققان اعتقاد دارند 5 علامت زیر نشان می دهد که مشکلی در قلب شما وجود دارد:


1-درد در قفسه سینه


زمانی که دردی در قفسه سینه خود حس کردید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.
یک متخصص می گوید: "لازم نیست درد شدید باشد." "این درد می تواند ظریف باشد، و گاهی اوقات به شانه، بازو، گردن، یا فک نیز  برسد." درد قفسه سینه که در طول تمرین یا بعد از آن اتفاق می افتد یا زمانی که شما تحت تأثیر فشار قرار می گیرید، به خصوص مربوط به قلب است، زیرا ممکن است یک مسئله جریان خون باشد.


2-تنگی نفس


اگر فعالیت سبک نفس شما را می گیرد این یک نشانه خطرناک است.


3-نشانه هایی شبیه به آنفولانزا


احساس تهوع، خستگی یا تجربه ی عرق سرد و خنک می تواند جریان خون ناکافی را نشان دهد.  هرکسی این علائم را در زمان های مختلف می گیرد، اما اگر بعد از یک فعالیت بدنی شروع شود، به دکتر مراجعه کنید.
ناراحتی شدید معده همچنین می تواند یک پرچم قرمز باشد؛ تحقیقات نشان می دهد که برخی از زنان در طی روزهای قبل از حمله قلبی در معرض مشکلات گوارشی هستند، اما آنها آن را به مشکلات قلبی ارتباط نمی دهند. بنابراین هنگامی که شک دارید، به پزشک مراجعه کنید.


4-سرگیجه


احساس سرگیجه یا گیجی می تواند نشانه ای از مسدود شدن یا مشکلات مربوط به رگ ها باشد، به ویژه اگر احساس می کنید که قلب شما تپش دارد.


5-خستگی یا بی خوابی


بسیاری از مبتلایان زن حمله قلبی احساس کرده اند در طول هفته ای که مورد حمله قرار می گیرند، به طرز عجیبی خسته می شوند. طبق یک مطالعه از دانشگاه آرکانزاس، آنها همچنین اختلالات خواب را گزارش می دهند.