بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ارتباط بین دیابت نوع 2 و اختلالات تنفسی در خواب

ارتباط بین دیابت نوع 2 و اختلالات تنفسی در خواب
فدراسیون بین المللی بیماری های دیابت در زمینه اپیدمیولوژی و پیشگیری هشدار داده است که تحقیقات اخیر نشان می دهد که دیابت نوع 2 و آپنه انسدادی خواب (OSA)، که نوعی اختلال تنفسی در خواب است،  کاملا به هم مرتبط هستند و هر دو اختلالات تاثیر قابل توجهی در سلامت عمومی افراد دارند.

این نتیجه گیری یک جلسه از کارشناسان دیابت و خواب بود که به بررسی اثرات OSA درمان نشده، شایع ترین نوع اختلال تنفس خواب، پرداخته بودند.

وقفه تنفسی درخواب یا قطع تنفس در خواب یا آپنه خواب (Sleep apnea) یک اختلال است که باعث توقف تنفس برای مدت کوتاهی در طول خواب می ‌شود. این دوره‌ها به آپنه (apneas) نامیده می ‌شود. آپنه ‌ها «معمولاً» بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول خواهند کشید و در موارد شدید، آپنه ‌ها می ‌توانند صد ها بار در هر شب تکرار شوند. شخص با احساس خفگی به دفعات مکرر از خواب می پرد، هر کدام از آنها می ‌تواند تا ۲ دقیقه نیز به طول انجامد، خود فرد معمولاً از آنها مطلع نمی ‌گردد.

متخصصان اعتقاد دارند "این یک تماس فوری برای به جامعه پزشکی برای نیاز به کمک است. لازم است که ما ارتباط بین دیابت و آپنه خواب را از طریق تحقیق درک کنیم و استانداردهای مناسب برای مدیریت دیابت و بیماری های مشترک مانند آپنه خواب را تعیین کنیم."

مطالعات اخیر نشان می دهد که OSA در افراد مبتلا به دیابت شایع است: تخمین ها نشان می دهد که تا 40 درصد  افراد مبتلا به OSA مبتلا به دیابت هستند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه برای تقویت مبانی شواهد بین دیابت و OSA ضروری است.


توصیه های درمانی برای افراد مبتلا به OSA شامل کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن و چاق، کاهش مصرف الکل و درمان به روش CPAP است. اگر چه تحقیقات بیشتری لازم است، اما دانشمندان پیش بینی می کنند درمان OSA ممکن است کنترل گلیسمی را بهبود بخشد و مطمئنا این به نفع افراد دیابتی است؛ زیرا کیفیت زندگی، کنترل فشار خون و خطر بیماری قلبی عروقی را بهبود می بخشد.

منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

Source & Reference


The Relationship Between Type 2 Diabetes And Sleep Apnea

www.diabetesincontrol.com
..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور


توصیه مهم مکمل شناسی در مورد خرید و مصرف ویتامین ها:

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.


به موازات نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات، ممکن است مطالعات دیگری وجود داشته باشد که نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. لذا این مطالب بهیچ وجه نمی تواند دلیلی بر توصیه مصرف خودسرانه مکمل های غذایی برای بیماران داشته باشد و بهمین دلیل هیچ متن اینترنتی نباید جایگزین توصیه پزشک لحاظ شود.

ضمن اینکه توجه داشته باشید بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه ها هستند.


______________________________بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد