بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

افسنتین: گیاهی مفید برای پاکسازی بدن از ارگانیسم های مضر

افسنتین: گیاهی مفید برای پاکسازی بدن از ارگانیسم های مضر
افسنتین (Artemisia absinthium)، که همچنین به نام mugwort شناخته می شود، یک گیاه تلخ است که در اوراسیا، شمال آفریقا و آمریکای شمالی یافت می شود. این گیاه از زمان های قدیم برای اهداف دارویی استفاده شده است. در واقع، نام "کرم چوب: wormwood" از استفاده سنتی آن به عنوان وسیله ای برای پاک کردن بدن از موجودات مضر می آید.

ارگانیسم های مضر یک مشکل جدی سلامتی در تمام کشور های جهان، و نه تنها کشورهای در حال توسعه، است. انواع ارگانیسم ها می توانند مواد غذایی و آب را آلوده کنند و باعث مشکلات سلامتی در افراد و حیوانات شوند. افسنتین شامل ترکیبات متعددی است که مهمترین آنها آرتمیسینین (artemisinin) است که مقاوم به ارگانیسم های مضر هستند. این ترکیبات محیطی را ایجاد می کنند که به طور فعال در معرض ارگانیسم های مضر قرار می گیرند و مانع رشد آنها می شوند.

ارگانیسم های مضر تنها برای انسان ها مشکل ساز نیستند، بلکه بر روی دام ها نیز تاثیر می گذارند.  از طرفی هزینه داروهایی که ارگانیسم های مضر را هدف قرار می دهند بالا است. افسنتین در این زمینه کارایی بالقوه ای براساس مطالعات ارائه می  دهد. به عنوان مثال نشان داده شده است که عصاره افسنتین می تواند راهی طبیعی برای از بین بردن مهاجم های روده در برخی از انواع دام ها باشد.

مزایای افسنتین محدود به اثرات آن بر ارگانیسم های مضر نیست. افسنتین  همچنین حاوی ترکیباتی است که برای تحریک هضم با حمایت از عملکرد کبد و کیسه صفرا شناخته شده هستند. این مزیت در هنگام ترکیب آن با سایر گیاهان هضم کننده مانند نعناع یا زنجبیل افزایش می یابد. افسنتین همچنین  باعث گردش خون بهتر و تسکین درد می شود. تحقیقات همچنین نشان می دهد که افسنتین حتی ممکن است خواص محافظت کننده عصبی داشته باشد.

مانند بسیاری از گیاهان دیگر، افسنتین منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است. فعالیت آنتی اکسیدانی افسنتین از کاربرد سنتی آن در اروپا که برای بهبود زخم بود حمایت می کند.  راهنمای منابع و رفرنس های مکمل شناسی:

Source & Reference

The Benefits of Wormwood: A Harmful Organism Cleanser

www.globalhealingcenter.com, Published on April 17, 2013, Last Updated on March 2, 2017...

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد


______________________________

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد