بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با باسیلوس: یک پروبیوتیک سالم و مفید

آشنایی با باسیلوس: یک پروبیوتیک سالم و مفید
باسیلوس کوگولانس (Bacillus coagulans) یک سوپر پروبیوتیک مفید است که به ارتقاء سلامت گوارشی کمک می کند، اسهال ناشی از آنتی بیوتیک ها را کاهش می دهد، ایجاد یک سیستم ایمنی سالم را ترغیب می کند، جذب مواد مغذی را در بدن به طور منظم تنظیم می کند و به توازن فلور روده کمک می کند.

همچون باکتری Lactobacillus، باسیلوس کوگولانس تولیدکننده اسید لاکتیک در داخل دستگاه گوارش است. اسید لاکتیک بدلیل اینکه باعث رشد باکتری های سالم می شود، در حالی که رشد باکتری های مضر را مهار می کند، برای دستگاه گوارش مفید است. باسیلوس کوگولانس در غذاهای تخمیر شده مانند کیمچی یا کامبوچا و برخی مکملهای پروبیوتیک موجود است.


در این مقاله فواید باسیلوس کوگولانس برای بدن مرور می شود:

1-تنظیم سلامت روده

یک اکوسیستم پیچیده از باکتری ها و آنزیم ها در داخل روده شما وجود دارد. انتخاب انواع مناسب پروبیوتیک ها به عملکرد و حفظ تعادل روده کمک می کند. باسیلوس کوگولانس با تولید اسید لاکتیک در سیستم گوارش به عملکرد روده کمک می کند. اسید لاکتیک با تنظیم pH محیط متعادل برای روده ایجاد کرده و رشد باکتری های مضر را مهار می کند.


2-کمک به سلامت سیستم ایمنی

تجمع باکتری های موثر و کارا در روده کمک می کند تا سلامت سیستم ایمنی بدن بهبود یابد. باسیلوس کوگولانس می تواند با تاثیر بر باکتری های گوارشی، بر پاسخ ایمنی بدن تأثیر نیز گذارد. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که برخی از گونه های باسیلوس کوگولانس پاسخ به سلول های T را افزایش می دهند تا سلامت سیستم ایمنی را ارتقا دهند.


3-کمک به سلامت گوارشی


اختلالات گوارشی می تواند شامل اسهال، باد، التهاب، سوزش، و سایر مشکلات باشد که به طور مستقیم بر کیفیت زندگی تاثیر می گذارد. چندین تحقیق علمی برای تعیین کارایی باسیلوس کوگولانس در تأمین سلامت گوارشی گزارش شده است. در یک مطالعه بالینی تصادفی، کنترل شده با دارونما، باسیلوس کوگولانس باعث کاهش نفخ و ناراحتی ناشی از بیماری های گوارشی شد.


4-سایر فواید آن

باسیلوس کوگولانس یک مزیت دیگر را فراهم می کند که فراتر از ارتقاء سلامت دستگاه گوارش و محرک تعادل روده است. باسیلوس کوگولانس یک پروبیوتیک است که از فلور واژن و سلامت طبیعی واژن پشتیبانی می کند. باسیلوس کوگولانس همچنین باعث جذب طبیعی مواد مغذی می شود. بیش از 20 درصد از افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند، اسهال مرتبط با آنتی بیوتیکی را تجربه می کنند؛ تحقیقات نشان می دهد باسیلوس کوگولانس ممکن است یک درمان موثر برای این مشکل باشد.راهنمای منابع و رفرنس های مکمل شناسی:

Source & Reference


Bacillus coagulans: A Healthy Probiotic Strain

www.globalhealingcenter.com, Published on April 27, 2017, Last Updated on April 27, 2017...

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد


______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد