بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

پیشگیری از بیماری های پوستی با رژیم غذایی مناسب

پیشگیری از بیماری های پوستی با رژیم غذایی مناسب
پوست ما (همراه با مو و ناخن) نیاز به منبع فراوانی از ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر ریز مغذی ها برای عملکرد طبیعی خود دارد. پوست ما را از عفونت، ترومای مکانیکی و شیمیایی و اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. همچنین به سنتز ویتامین D کمک می کند، هیدراتاسیون را حفظ می کند و دمای بدن ما را تنظیم می کند.

ژنتیک، نور خورشید، سموم در محیط زیست، بیماری مزمن، داروها، نوسانات هورمونی و رژیم غذایی هر یک در عملکرد کلی پوست نقش دارند و ساختار آن را حفظ می کند. پوست حاوی هزاران میکروارگانیسم است که به طور مطلوب با هماهنگی ظریفی در پوست یا بر روی پوست زندگی می کنند که ما آن را میکروبیوم نامیده ایم. تحقیقات نشان داده است که شیوه زندگی غربی، مانند رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات های تصفیه شده، با تغییرات در میکروبیوم پوست همراه است.

شواهد علمی فراوانی برای حمایت از این موضوع وجود دارد که آنچه که ما از طریق رژیم غذایی مصرف می کنیم، می تواند نقش مهمی در جلوگیری و حتی بهبود بیماری های پوستی ایفا کند. بسیاری از غذاهایی که ما می خوریم، ویتامین ها و مواد معدنی را به عنوان آنزیم ها و کمک-فاکتورها برای عملکرد درونی سلول های پوست ما فراهم می کنند. خوردن رژیم غذایی غنی از میوه ها، سبزیجات و دانه های غنی می تواند به ارائه مواد مغذی مطلوب برای کمک به حفظ سلامت پوست ما کمک کند. در این مقاله فقط چند نمونه از شواهد علمی که اهمیت رژیم غذایی در رابطه با سلامت پوست را پشتیبانی می کنند، ارائه شده اند. مهم است که توجه داشته باشیم که هیچ تحقیقی ثابت نکرده است که تغییرات در رژیم غذایی به تنهایی می تواند جایگزین مراقبت های پزشکی خوب توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی شود.


1-اکنه

شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد رژیم کم قند و اجتناب از مصرف لبنیات به طور قابل توجهی باعث بهبود یا پیشگیری از آکنه والگاریس می شود.

یک مقاله علمی، افزایش قابل توجهی از آکنه را در افرادی که "رژیم غربی" را مصرف می کنند، و غذاهای با قند بالا یا شیر گاو مصرف می کنند، نشان می دهد.

اما این قضیه که شکلات می تواند باعث ایجاد اکنه شود هنوز از لحاظ علمی نامشخص است.


2-درماتیت آتوپیک (اگزما)

مادرانی که مکملهای پروبیوتیک را در دوران بارداری و بعد از آن مصرف می کنند، خطر ابتلا به درماتیت آتوپیک را در نوزادان خود کاهش می دهند. پروبیوتیک ها را می توان در محصولات لبنی تهیه شده از قبیل ماست یافت.

کمبود ویتامین A و ویتامین D ممکن است به درماتیت آتوپیک کمک کند.


3-پسوریازیس

کاهش وزن می تواند علائم پسوریازیس را به طور قابل توجهی بهبود دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف الکل به شدت با پسوریازیس مرتبط است.


4-سرطان پوست

برخی از مطالعات نشان می دهد که اسید های چرب امگا 3 غیر اشباع (موجود در ماهی، گردو، و دانه های کتان) می توانند پوست را در مقابل صدمات ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند.

بین مصرف الکل و خطر ابتلا به سرطان پوست ملانوم رابطه معنی داری وجود دارد.

افراد مبتلا به سابقه سرطان پوست غیر ملانوم ممکن است از مزایای یک مکمل ویتامین D استفاده کنند.

رزوراترول (Resveratrol) یک ماده طبیعی گیاهی است که در شراب قرمز، انگور و انواع توت ها یافت می شود. این ترکیب داروی آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطان دارد. این ترکیب می تواند از آسیب های نوری جلوگیری کند، که ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد.راهنمای منابع و رفرنس های مکمل شناسی:

Source & Reference

Preventing Skin Disease with Diet

www.dermveda.com..

تهیه شده در گروه ترجمه و تحریریه سایت مکمل شناسی/منصور

مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد


______________________________

بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد