بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

ریشه قاصدک چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

ریشه قاصدک چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
بسیاری از افراد ممکن است قاصدک را به عنوان یک نوع علف هرز در نظر بگیرید، اما استفاده درمانی از ریشه آن دارای تاریخچه ای طولانی است.

 قاصدک از زمان های قدیم بدلیل اثرات آن بر روی سلامتی و کمک به درمان اختلالات کبدی استفاده شده است. در طب سنتی کره ای قاصدک برای بهبود سطح انرژی و سلامت استفاده شده است.

به طور کلی توسط بسیاری از مردم نقاط جهان پذیرفته شده است که اثرات سودمندی در گیاهان طبیعی موجود است. تحقیقات نیز نشان داده است که ترکیباتی در گیاهان با اثرات دارویی سودمند وجود دارند.  قاصدک، که مدت ها به نظر می رسد فعالیت آنتی اکسیدانی و خواص حفاظتی هپاتوپتیک دارد، یکی از این گیاهان است.

در این مقاله نگاهی به خواص جالب ریشه قاصدک خواهیم داشت.


آنتی اکسیدانی قوی


قاصدک حاوی مواد شیمیایی است که فعالیت های بیولوژیکی آنها در سلامت انسان همواره مورد بررسی قرار گرفته است. به طور خاص، شواهد نشان می دهد که قاصدک حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان است.

در یک مطالعه، اثرات آنتی اکسیدانی ریشه قاصدک در خرگوش های تغذیه شده با رژیم غذایی با کلسترول بالا بررسی شد. نتایج نشان داد که قاصدک بر فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی و پروفیل لیپید اثر مثبت دارد. محققان معتقدند این امر نشان می دهد که قاصدک می تواند در برابر استرس اکسیداتیو مربوط به اختلالات خاص گردش خون محافظت کند.


اثر ریشه قاصدک بر سیستم گوارش و کیسه صفرا


موسسه پزشکی کشاورزی در لهستان گیاهان دارویی را برای اسید کینورنیک، یک اسید آمینه ای که برای حمایت از سیستم گوارش ایجاد شده است، به ویژه تولید آنزیم صفرا، آزمایش می کند. براساس تحقیقات آنها بالاترین غلظت این ترکیب در قاصدک شناسایی شد. از آنجا که قاصدک به تحریک تولید صفرا و توکسین های حمل و نقل صفرا خارج از بدن کمک می کند، ریشه قاصدک می تواند از پاسخ ایمنی طبیعی بدن شما حمایت کند.

مطالعه ای که برای مقایسه فعالیت های آرتیشوک، قاصدک، زردچوبه و رزماری انجام شد، فعالیت های آنتی اکسیدانی این ترکیبات را در کیسه صفرا نشان داد.


ارتباط آن با کبد


سمیت استامینوفن باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در کبد می شود. آیا می توان با ترکیبات آنتی اکسیدانی طبیعی با آن مقابله کرد؟ مطالعه ای طراحی شده برای پاسخ به این سوال نشان داد که عصاره قاصدک اثر آنتی اکسیدانی را نسبت به رادیکالهای آزاد برای مقابله با سمیت کبدی ناشی از استامینوفن نشان میدهد. مطالعات حیوانی نیز در پیدا کردن ارتباط مفیدی بین مشکلات خاص کبد و قاصدک موفق بوده است.


مکمل های قاصدک


ریشه قاصدک می تواند به تنهایی یا همراه با سایر گیاهان یا مکمل ها در عصاره های مایع، چای، قرص ها و کپسول ها یافت شود.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:


What Are the Health Benefits of Dandelion Root?

www.globalhealingcenter.com, Published on December 12, 2012, Last Updated on October 5, 2015

..


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد